Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sönmez Pamuklu, Emlak Konut ve İş Girişim’den Bağış Açıklaması

Deprem bölgelerine Sönmez Pamuklu, Emlak Konut ve İş Girişim'den bağış açıklaması geldi. Detaylar haberde...
Sönmez Pamuklu, Emlak Konut ve İş Girişim’den Bağış Açıklaması
HABER GİRİŞ

Maraş merkezli gerçekleşen depremden etkilenen vatandaşlara yönelik yardımlar geliyor. İş dünyasından birçok yardım gelirken konuya yönelik Sönmez Pamuklu Sanayii A.Ş., Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş’den açıklama geldi.

Şirketler Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağış duyurusunda bulundu.

Sönmez Pamuklu 400 Bin TL Bağış Yaptı

Sönmez Pamuklu, depremler nedeniyle AFAD’a Bursa Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde, Konteyner yaşam üniteleri bedeli olarak 400.000 TL bağış yapılacağını açıkladı.

Söz konusu bağışın, yapılacak ilk genel kurulda pay sahiplerinin onayına sunulacağı aktarıldı.

Emlak Konut 1 Milyon TL Destekte Bulundu

Emlak Konut ise AFAD’ın başlattığı yardım kampanyasına 1.000.000.000 TL nakdi bağış yapılacağını açıkladı. Söz konusu bağışın 2023 yılı için tespit edilecek bağış bütçesinden karşılanacağı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İşbu Yönetim Kurulu Kararı kapsamında yapılan yardım ve bağışlar hakkında, müteakiben yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerine bilgi verilmesine ve pay sahiplerinin onayına sunulmasına, karar verilmiştir. Depremden etkilenen yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. Kamuoyuna duyurulur.”

İş Girişim 1 Milyon TL Bağışta Bulundu

Bunu yanında İş Girişim ise, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde zarar gören vatandaşlarımıza destek olunmasına ve ilgili bölgelerde ortaya çıkan ihtiyaçların teminine yönelik İş Bankası Grubu’nun yapacağı bağış kapsamında AFAD’a 1.000.000 TL tutarında nakdi bağış yapıldığı ifade edildi.

İş Bankası bu gelişmelerin öncesinde deprem bölgelerine 10 milyar TL destek sağlayacağını duyurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın