Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana’dan Yılın Rekoru! Bu Adım Fiyatı 200 Dolara Çıkaracak mı?

Solana ağının para birimi SOL'un adeta önlenemez yükselişi tam gaz devam ederken yatırımcılar fiyatın nereye gideceğini merak ediyor. 200 dolar yolda mı? Detaylar;
Solana’dan Yılın Rekoru! Bu Adım Fiyatı 200 Dolara Çıkaracak mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu yılki büyük çaptaki yükseliş trendini sürdüren Solana (SOL) kısa süre önce Aralık ayında yeni bir dönüm noktasına ulaşmayı başardı. Son dönemin gözde altcoininin fiyatı ayın başında neredeyse iki katına çıkarak kullanıcılar arasındaki cazibesini artırdı. Bu eğilime paralel olarak, Solana blok zinciri bu ay kullanıcı katılımında olağanüstü bir artış kaydetti.

Ayın bitimine henüz bir hafta olmasına rağmen Solana adreslerinin aylık etkinlik seviyesi bu yılki en yüksek noktasını aşarak Aralık ayında 16,45 milyonun üzerinde yeni bir kilometre taşına ulaştı.

Aynı zamanda, zincir üstü veriler blok zincirinde bu ay yaratılan yeni adreslerdeki artışa işaret ederken ağa akın eden yeni kullanıcıların artışının, SOL’un fiyatının yakında 200 dolara çıkabileceğinin bir göstergesi olabileceği belirtiliyor.

Solana’nın popülaritesi bu yıl çoğu kişinin beklediğinden daha fazla arttı. Kripto varlık, piyasa değerinde muhteşem büyümeyle hem Ripple’ı (XRP) hem de Binance Coin’i (BNB) kripto sıralamasında hızlı bir şekilde yerlerinden etti.

Kripto analitik platformu The Block’un zincir üstü verilerine göre Solana’nın aktif adresleri Ekim ayından bu yana artarak 21 Aralık’ta günlük 981.380 işlemle yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

GCM Yatırım Banner

Bu arada, Aralık ayındaki işlemler 16,45 milyon ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve Ocak ayındaki 15,24 milyonluk sayıyı şimdiden geride bıraktı.

Solana’nın bu ayki işlem hacmi, Kasım ayındaki 86,86 milyar dolarlık işlem hacmine kıyasla yüzde 111‘lik artışla 183,99 milyar dolara ulaştı. Blok zinciri ayrıca kısa süre önce tarihte ilk kez yedi günlük DEX hacminde Ethereum’u geride bıraktı.

Solana’nın DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değeri 1 Ocak’taki 210,47 milyon dolardan yüzde 580 artışla 1,492 milyar dolara çıktı.

Artan Ağ Kullanımı Solana Fiyatını Nasıl Etkileyebilir?

Her geçen gün daha fazla insanın ağ ile etkileşime girmesiyle Solana’nın popülaritesi ve değeri hızla artıyor. Aktif adresler işlem yaptıkça, SOL’u stake ettikçe ve blok zincirindeki dApp’lerle etkileşime girdikçe Solana’nın faydası artıyor ve bu durum, SOL’u daha kullanışlı ve değerli hale getiriyor.

Bu büyüme, özellikle Solana’nın köpek temalı ilk meme tokenı olan ve fiyatı 30 günlük bir zaman diliminde yüzde 314 artan BONK’ta açıkça görülüyor. Solana ise kısa bir süre önce 125,19 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

SOL Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analistlere göre Kasım 2021’den bu yana ulaşamadığı için 200 dolara ulaşmak SOL için büyük bir dönüm noktası olacaktır. Bununla birlikte, mevcut ölçümler yakında bu fiyat noktasına ulaşmak için artan aktiviteye işaret ederken özellikle 136 dolar civarındaki direnç alanına dikkat çekiliyor.

136 doların üzerinde güçlü bir kırılımın ve 2024 yılında görülecek güçlü bir genel kripto piyasası yükseliş hissinin, Solana’nın daha yükseklere tırmanmaya devam etmesini sağlayacağı ifade ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın