Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Solana TVL 2023’ün En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Kilitli toplam değerin 2023'ün en yüksek seviyesine ulaşmasıyla Solana yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Detaylar haberde;
Solana TVL 2023’ün En Yüksek Seviyesine Ulaştı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bir Ethereum alternatifi ve kripto sektörü ekosisteminde önde gelen bir altcoin olan Solana (SOL), SEC ve Ripple arasındaki davada, mahkemenin XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına ve borsalardaki token satışlarının yatırım sözleşmesi teşkil etmediğine karar vermesi haberiyle büyük bir fiyat artışı yaşadı.

Solana ağı ise altcoin için yükseliş tezini besleyen bir ölçüm olan blok zincirinde kilitli varlıkların toplam değerinde (TVL) gözle görülür bir artışa tanıklık etti.

Solana TVL, Büyük Fiyat Rallisinde Patladı

Solana blok zincirinde kilitlenen varlıkların toplam değeri, yıllık en yüksek seviye olan 1.099 milyar doları aştı.

Ethereum alternatifi, piyasa katılımcıları SEC’e karşı Ripple davasının kararına yanıt verirken büyük bir fiyat rallisine tanık oldu.

Piyasa katılımcıları, Solana’nın menkul kıymet olmadığının kabul edileceğine ve XRP kararının ekosistemdeki diğer kripto para birimleri için emsal teşkil ettiğine inanıyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: DefiLlama

SOL Fiyatı Yılın Zirvesini Gördü

TVL’nin zirveye ulaşmasının yanı sıra Solana fiyatı, Binance’te yılın en yüksek seviyesi olan 32,14 dolara kadar yükseldi.

SOL blok zinciri, 24 saatlik bir süre içinde 26,6 milyon işlem gerçekleştirdi. Büyük işlem hacmi, kripto topluluğundaki tüccarlar arasında altcoin için yüksek talebin işareti olarak kabl edilmektedir.

Son iki gün içinde sahiplerine çift haneli kazançlar sağlayan altcoin, 27 dolar civarındaki fiyat hareketlerini sürdürüyor.

Ripple’ın SEC davasındaki olumlu kararı ve tüccarlar arasındaki yükseliş hissi, Solana’nın fiyat rallisinin katalizörleri olarak dikkat çekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın