Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ŞOK’tan Sonra Migros da Zam Yapmama Kararı Aldı

Yeni yılda gıda fiyatlarındaki artış oranı merak konusu olurken, bakanlığın uyarıları sonrası zincir marketlerden art arda sabit fiyat kararı geldi.
ŞOK’tan Sonra Migros da Zam Yapmama Kararı Aldı
Yorum

Yüksek gıda enflasyonuyla geçen 2022’nin devamında yeni yılda da market fiyatlarının yüksek olacağına yönelik endişeleri gidermek için harekete geçen Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un sektör yetkilileri ile görüşmeleri karşılık buldu.

İndirim marketleri zinciri ŞOK’tan sonra süpermarket zincirlerinden olan Migros da Ocak ayında belirli ürünlerde zam yapmama kararı aldı.

Migros, toplam 419 temel ihtiyaç ürününde yeni yılda fiyat güncellemesi yapmayacağını, sabit fiyat uygulaması başlattığını açıkladı.

Marketten yapılan açıklamada, sabit fiyat uygulamasının yanı sıra 3 binden fazla üründe yıl boyunca indirim yapılacağı sözü verildi.

23 farklı ürün grubunda yer alan tüm ürünlerde yapılacak indirim oranlarının yüzde 25 ila yüzde 50 arasında olacağı aktarıldı.

Bakan Muş, Haksız Fiyat Artışlarına Müsaade Etmeme Mesajı Vermişti

Aralık ayının sonunda en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleri ile görüşen Ticaret Bakanı Muş, yeni yıl için marketlerdeki fiyat güncellemelerini görüşmüştü.

Yüzde 50’nin üzerinde zam kararı alınan yeni asgari ücretin etiket fiyatlarına yansıtılmamasını istemişti.

Serbest piyasa şartlarına riayet edileceği sözünü vererek, pazardaki işleyişi bozacak haksız fiyat artışlarına da müsaade etmemeye kararlı olduklarını bildirmişti.

ŞOK, Sabit Fiyat Uygulamasına 1000 Ürün Dahil Etmişti

Bakan Muş’un uyarısı sonrasında sabit fiyat uygulamasını hayata geçiren ilk taraf, ŞOK market olmuştu.

Market tarafından yapılan açıklamada, Ocak ayı boyunca 1000 ürünün fiyatında değişiklik yapılmayacağı duyurulmuştu. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu