Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ŞOK Müşterilerine Sürpriz: Yüzlerce Ürünün Fiyatı Sabitlendi

ŞOK Marketler, Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak için 1000 kalem üründe fiyat sabitlemesi yapıldığını açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
ŞOK Müşterilerine Sürpriz: Yüzlerce Ürünün Fiyatı Sabitlendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ŞOK Marketler tarafından yapılan açıklamaya göre bin adet market ürününün fiyatları Ocak ayının sonuna kadar sabitlendi. Fiyatların pirinç, makarna, bakliyat, un, çay-kahve, şeker, sıvı yağ, margarin, patates ve soğan gibi evin temel ihtiyaçları arasından belirlenen ürünlerde sabitleneceği bildirildi.

ŞOK Marketler Üst Yöneticisi (CEO) Uğur Demirel konuya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu. Demirel, gıda fiyatlarındaki küresel dalgalanmaların da etkisiyle üreticiler, perakendeciler ve tüketiciler açısından maliyetlerin yükseldiğine dikkat çekti.

Yükselen maliyetlere paralel olarak fiyatların da arttığına işaret eden Demirel, zorlu bir yılın geride kaldığını kaydetti.

Güvenilir ve Kaliteli Ürünler Uygun Fiyatlarla

ŞOK Marketler’in Türkiye ekonomisine ve market müşterilerine katkıda bulunmak için fiyat sabitlemesi yaptıklarını belirtti. Şirket politikasının her zaman düşük maliyet politikası uyguladığını da ekleyerek bu sefer Ocak ayı boyunca fiyat sabitleyerek müşterilere sürpriz yaptıklarını aktardı.

Demirel, belirlenen bin ürünün maliyetleri artsa bile fiyatlarının ay sonuna kadar sabit kalacağını duyurdu. Güvenilir ve kaliteli ürünleri daima uygun fiyatlarla müşterilere ulaştırıldığını da ekledi.

GCM Yatırım Banner

ŞOK Marketler mağazalarının 81 ile yayıldığını ve piyasa fiyatlarının altında uygulanan fiyat politikası ile enflasyonun baskılanmasında önemli bir görev üstlendiklerini vurguladı.

Demirel, “Şimdiye kadar ‘Birlikten Berekete’ yaklaşımı ile her zaman ülkemizin, üreticilerimizin ve müşterilerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu kampanya da bunun en güzel örneğidir.” ifadelerini kullandı.

Haksız Fiyat Artışlarına Müsaade Edilmeyecek

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, en fazla şubeye sahip 4 zincir marketin genel müdürü ile bir araya gelerek asgari ücret rakamındaki artışın etiket fiyatlarına yansımaması için uyarıda bulunmuştu.

Bakan Muş geçen hafta yaptığı açıklamada, piyasanın düzenini ve işleyişini bozacak haksız fiyat artışlarına asla müsaade edilmeyeceğine de dikkat çekmişti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın