Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Muş’tan 4 Zincir Marketin Yöneticisine Etiket Uyarısı

Ticaret Bakanı Muş, zincir marketlerin yöneticileriyle bir araya gelerek haksız fiyat artışlarına müsaade edilmeyeceğini söyleyerek uyarıda bulundu. İşte detaylar;
Bakan Muş’tan 4 Zincir Marketin Yöneticisine Etiket Uyarısı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticaret Bakanı Mehmet Muş bugün resmi Twitter hesabından en fazla şubeye sahip 4 zincir marketin genel müdürü ile bir araya geldiğini duyurdu. Muş paylaşımında market müdürlerine, 2023 yılı için belirlenen asgari ücret rakamındaki artışın ardından etiket fiyatlarıyla ilgili uyarıda bulunduğunu söyledi.

Bakan Muş, piyasanın düzenini ve işleyişini bozacak haksız fiyat artışlarına asla müsaade edilmeyeceğine dikkat çekti.

Söz konusu toplantıya Migros Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Tort, A101 CEO’su Cem Maltaş, ŞOK CEO’su Uğur Demirel ve BİM CEO’su Galip Aykaç’ın katıldığı kaydedildi.

Ticaret Bakanlığı Haksız Fiyat Artışlarına Karşı Mücadele Ediyor

Ticaret Bakanlığı’nın sahada haksız rekabet ve fiyat artışlarına karşı denetimlerini yoğun bir şekilde sürdürdüğünün bilgisini verdi.

Bakan Muş, haksız fiyat artışlarıyla mücadele için Ticaret Bakanlığı’nın tüm denetim imkanlarını sonuna kadar kullanacağına da vurguda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin zincir marketlerle ilgili yaşadığı problemlere ilişkin Aralık ayının başında düzenleme getirileceğini duyuran Muş, marketlerdeki verilerin takip edileceğini açıklamıştı.

200 ve üzeri sayıda markette fiyatlandırmayla ilgili bir takip sisteminin kurulacağını ve gelen verilerin kamuoyu ile paylaşılacağına işaret etmişti.

Muş’un 8 Aralık’taki konuşmasında zincir marketlerin, tedarikçiler üzerinden zam yapmak istediklerini ve enflasyonist ortamda bazı suistimallerin ortaya çıktığını vurgulamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın