Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Skoda Superb’nin Cabrio Modeline mi Hazırlanıyor?

Skoda'nın lüks segment arabası Superb'in, üstü açık bir versiyonu fotoğraflarına ulaştık. Şaşırtan sonuçlar haberin devamında...
Skoda Superb’nin Cabrio Modeline mi Hazırlanıyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Skoda‘nın 2017 yılına girmemizle, farklı segmentteki arbalarını birer birer ortaya çıkıyor. Son zamanlardaki Skoda çılgınlığı artarken, şirket genelinde gözle görülür bir gelişim söz konusu. Skoda, VW’nin alt firması olmasına rağmen Çekli firmaya vermiş olduğu teknolojiler alkışları hak ediyor. Kolay değil! Skoda’nın 121 yıllık bir geçmişi var. Neredeyse ilk otomobil markalarından bir tanesi. VW Grubunun taktir ettiğimiz bir yanı da; kaybolmaya yüz tutmuş markaların yok olmasına izin vermiyor.

Mesela yıllarca üretim yapmayan Bugatti‘nin 2. doğuşu VW ile olmuştur. Volkswagen, zamanında spor araba kategorisinde olsun, her sınıfa göre otomobiller yapan ve şu anda dünyanın en güçlü araçlarını yollara çıkartan bir firmayı ayağa kaldırmıştır. Sizler için konsept çizimlerini yakaladığımız lüks sınıf aracı Superb‘in, CC versiyonuna rastlıyoruz. Aslında Superb’i bu şekilde görmemiz bizleri şaşırtmadı değil! Bakalım bu projenin gidişatı hangi yöndeymiş?

Superb Büyük Bir Convertible mı Oluyor?

Superb Büyük Bir Convertible mı Oluyor?Büyük kasa yapılarının sonradan cabrio araçlara dönüştürülmesi sanırım en çok Alman Mercedes tarafında oluyordur. Özellikle S 63 ve S65 AMG‘lerin muhteşem üstü açıklara dönüşmesini bir çok kere izledik. Skoda’da böyle bir akıma girme düşüncesinde olduğunu görüyoruz.

Yapı olarak, fikirlerini bu yönde aktardıkları sürece bence başarılı olacaklarını düşünüyorum. Son kasa değişimi ile Superb‘in güzel hatlarına, CC bir yapının verilmesi dahice.

Superb Convertible Projesi Ne Zaman Hayata Geçirilecek?

Superb Convertible Projesi Ne Zaman Hayata Geçirilecek?Bu konu üzerinde farklı bir çok iddiada bulunuluyor. Sonuçta Skoda, resmi olarak bu aracın çıkışı hakkında bir bilgi vermedi. Ancak çıkmayacağı anlamına da gelmiyor. Sızan haberlere baktığımızda, Skoda’nın 2020 yılı için planları içerisinde böyle bir projenin olduğu bilgisi geldi. Olmayacak bir şey mi? Bence olabilecek bir şey. Hatta böyle bir yapıda Superb’i üretmek akıllıca olabilir.

GCM Yatırım Banner

Şu anda sadece çizimlerini gördüğümüz Superb Convertible’ın, ilerleyen yıllarda çıkışı ile ilgili bilgiler daha net gelecektir. Konsept çizimlerine baktığımızda genel grafiklerin aynı bırakılıp, sadece üstünün açıldığını görüyoruz. Şimdi Superb ile ilgili Skoda’dan gelecek haberlere bakacağız.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın