Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şimşek’ten Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Açıklaması

Kabine Toplantısı sonrasında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, öğrencilere verilecek vergisiz telefon vaadine ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Şimşek’ten Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Açıklaması
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında dün toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde birçok konuya ilişkin kararlar alındı. Kabine Toplantısı’nın ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın seçim vaatleri arasında yer alan bir defaya mahsus olmak üzere üniversite öğrencilerine vergisiz bilgisayar ve telefon imkanı sağlanması konusuna değinen Şimşek, çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Gazetecilerin yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanmasına yönelik bir çalışma olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Şimşek, bu konuda çalışmanın olduğunu ancak detay paylaşamayacağını belirtti.

Konunun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) yeni yasama yılına başlamasıyla gündeme gelip gelmeyeceğine yönelik soruya da cevap veren Şimşek, şu ifadeleri kullandı;

“Yasal düzenleme gerektiren konularda tabii ki Meclis’in açılması gerekir. İdari karar gerektirenler, idari kararla yapılır. Ne zamanlama ne içerik konusunda kesinleşmemiş konularda değerlendirme yapmayacağım.”

GCM Yatırım Banner

Bakan Şimşek yaptığı açıklamada, çalışmaların devam ettiği konular hakkında değerlendirme yapmasının doğru olmadığına vurguda bulundu.

Erdoğan Haziran ayında yaptığı açıklamada genç seçmene verilen sözlerin uygulamaya geçirilmesi için Şimşek’in çalışmaları sürdürdüğünü bildirmişti.

Yaptığı açıklamada Erdoğan, “Aile konusu önemli. Gençlerin önünü açalım. Cep telefonu, bedava internet, gençlik bankası ile ilgili Mehmet Bey çalışıyor. Gençlere verdiğimiz sözleri tutacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın