Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yerel Seçim Yarışı Başladı: Gençler için Vaatler Hayata Geçirilecek

Yerel seçim yarışını başlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl gençlere verilen seçim vaatlerinin gelecek yılki seçimler için hayata geçirilmesi talimatını verdi.
Yerel Seçim Yarışı Başladı: Gençler için Vaatler Hayata Geçirilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken gençlere elektronik ürünlerde vergi indirimi vaadini geçen yılın Eylül ayında duyuran AKP kanadından yeni bir haber geldi. Partisinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında seçim gündemini ele alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, gelecek yıl yapılacak yerel seçimler için de aynı vaadi kullanacağı öğrenildi.

Ayrıca AKP’nin seçim beyannamesinde yer alan ücretsiz internet vaadinin de belediye seçimlerinde hayata geçirileceği aktarıldı.

Hürriyet’in ulaştığı bilgilere göre seçim çalışmalarına bu yıldan hazırlanma niyetinde olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram tatilinde partisinin sandığa yoğunlaşması ve daha önce verilen sözlere ilişkin icraata geçilmesi talimatını verdi.

Genç seçmene verilen sözlerin uygulamaya geçirilmesi için yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in çalışmaları sürdürdüğünü açıklayan Erdoğan, “Aile konusu önemli. Gençlerin önünü açalım. Cep telefonu, bedava internet, gençlik bankası ile ilgili Mehmet Bey çalışıyor. Gençlere verdiğimiz sözleri tutacağız” dedi.

“Ankara, İstanbul’u Tekrar Rahatlıkla Alabiliriz”

Sandıktan zaferini ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir sonraki yarışta özellikle Ankara ve İstanbul’a odaklandığını şu sözlerle paylaştı:

“Daha çok çalışmanız lazım. Özellikle büyükşehirlerde çalışmalarımızın karşılığını alamıyoruz. Büyükşehirlerde daha çok sahada olun. Vatandaştan ilgiyi kesmeyelim.”

İllerde teşkilatların çalışmalarına yoğunluk vermesini ve vatandaşla dirsek temasının korunması gerektiğini söyleyerek, “Ankara-İstanbul gibi kaybettiğimiz yerleri tekrar kazanmalıyız. Pekâlâ Ankara, İstanbul’u tekrar rahatlıkla alabiliriz. Buralara yoğunlaşalım, istediğimiz sonuçları alalım” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu