Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB Gerçekten 1 Dolar Olur mu? Ünlü Analist Net Yanıt Verdi!

Ülkemizde de çok sayıda yatırımcısı bulunan popüler meme coin Shiba Inu'nun gelecekte 1 doları görüp göremeyeceği tartışma konusu olmaya devam ediyor. Detaylar haberde;
SHIB Gerçekten 1 Dolar Olur mu? Ünlü Analist Net Yanıt Verdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemde kripto para piyasası dalgalı bir seyir izlerken Shiba Inu (SHIB) da bu durumdan etkileniyor. Piyasa değeri ile 13. en büyük kripto para birimi olma unvanını elinde bulunduran SHIB’in geleceğine dair tahminler ise her zaman olduğu gibi ilgi görmeye devam ediyor.

Kripto para biriminin dev topluluğunu ifade eden SHIBArmy’nin en büyük hedefinin ve iddiasının SHIB’in bir gün 1 doları görmesi olduğu biliniyor. Analistler ve yatırımcılar bu konuda ikiye bölünürken, ünlü yatırımcı Lark Davis de bu tartışmaya katıldı.

SHIBArmy Bu Tahminden Hiç Hoşlanmayacak!

Tanınmış yatırımcı Shiba Inu’nun asla 1 dolara ulaşamayacağını belirterek adeta SHIBArmy’nin umutlarını ezdi.

SHIB, kendisini kripto ekosistemindeki en dikkate değer varlıklardan biri olarak konumlandırırken, her zaman meme coin statüsüne karşı savaştı ve savaşmaya devam ediyor. Piyasa değerine göre üst sıralarda yer almasına rağmen değeri ise 1 dolardan hala çok uzakta.

Bununla birlikte, kripto para biriminin bir kesim savunucusu gelecekte 1 dolarlık fiyat başarısı umuduna hala sarılıyor. Diğerleri ise varlığın bu değere ulaşabilmesinin mümkün olmadığını belirterek daha kasvetli bir bakış açısı sergiliyor. İşte popüler kripto yatırımcısı Lark Davis bu bakış açısını ortaya koyan son isim oldu.

GCM Yatırım Banner

Davis, SHIB’in geleceği kapsayan fiyat hareketi hakkındaki fikrini bir meme aracılığıyla ortaya koymak için Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Analistin paylaştığı çizim, “gerçeğin parşömeni” için kapsamlı bir arayış içinde olan bir maceracının ünlü memesinin bir versiyonunu temsil ediyor. Davis’in meme versiyonuna göre, gerçeğin parşömeni “SHIB Asla 1 Dolar Olmayacak” iddiasını ortaya koyuyor.

Davis’in Salı günü erken saatlerde paylaşmış olduğu bu tasvir, başarılı kripto analistinin varlık hakkındaki görüşünü net bir şekilde gösteriyor. Bu görüşün aslında SHIBArmy’nin umutlarına rağmen, büyük bir kesim tarafından destek ve onay aldığı biliniyor.

Toplam SHIB Arzı Hedefin Önünde Büyük Engel

Toplam SHIB arzının 589.63 trilyon olması, fiyatın 1 dolara ulaşmasının önündeki en büyük engel olarak görülüyor.

Bununla birlikte piyasa değerine göre 13. en büyük kripto para birimi olmaya devam eden SHIB; Avalanche (AVAX), Tron (TRX), Stabilcoin Dai (DAI) ve Ethereum Classic (ETC) gibi önde gelen kripto para birimlerinin üzerinde duruyor.

Düşüş söylentilerine rağmen, Shiba Inu yoğun ayı piyasasına karşı bir süredir ayakta kalmayı başarıyor. SHIB, 7 Eylül’de 0.00001183 dolara (varlığın bu ayki en düşük değeri) düşmesinin ardından, iki gün içinde yüzde 16’nın üzerinde bir artışla 9 Eylül’de 0.00001379 dolara yükselmişti.

Bu arada güncel olarak ABD’den gelen Ağustos ayı enflasyon verileri sonrası kripto para birimlerinin genelinde düşüş gözlemleniyor. SHIB, son 24 saatte yüzde 5.44 düşüşle şu sıralar 0.0000121841 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.