Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SHIB 21 Ayın En Düşük Seviyesini Gördü! Tablo Korkutmalı mı?

Shiba Inu fiyatı, son günlerdeki düşüş dalgasının ardından 21 ayın en düşük seviyesine indi. SHIB balinaları alarma geçti. Detaylar haberde;
SHIB 21 Ayın En Düşük Seviyesini Gördü! Tablo Korkutmalı mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Shiba Inu fiyatı yüzde 17’lik düşüşün ardından son 21 ayın en düşük seviyesine inerken, binlerce SHIB balinasının hareketleri dikkatleri çekiyor. Kripto piyasasındaki istikrarsız görünüm tüm kripto varlıkları olduğu gibi meme coinleri de olumsuz etkilerken, SHIB’i önümüzdeki günlerde neler bekliyor olabilir?

SHIB pazarındaki son duruma dair dikkat çekenler şöyle sıralanıyor:

  • Shiba Inu fiyatı, son kayıplarla Eylül 2021’in düşük seviyelerini yeniden test etti.
  • SHIB, 11 Haziran’daki çöküş nedeniyle Ekim 2021’den bu yana yatırımcı faaliyetindeki en büyük artışı yaşıyor.
  • 1 milyon ila 10 milyon SHIB tutan balina grupları önemli ölçüde azaldığından, satışların büyük bir kısmı balina faaliyetine bağlandı.

Katman-2 blok zinciri çözümü Shibarium lansmanının biraz daha gecikeceği Shiba Inu fiyatı, kripto piyasası bir toparlanma işareti göstermekten kaçınmaya devam ederken son birkaç gün içinde yeni düşük seviyelere ulaştı.

Haziran ayında piyasanın daha da gerileyeceği yönünde beklentiler bulunurken, yatırımcıların da düşüş eğilimini yaşaması bekleniyordu. Bununla birlikte, büyük bir SHIB yatırımcı grubu piyasadan çıkmak seçeneğini tercih etti.

SHIB Fiyatındaki Düzenli Düşüş Balinaları Ürkütüyor

Kripto para piyasasının geri kalanı gibi, 11 Haziran’daki çöküşün kurbanı olduktan sonra Shiba Inu fiyatı da yeni dipleri gördü. Haftalıkta yüzde 17’nin üzerinde kırmızı yakan meme coin, 21 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

GCM Yatırım Banner

0.00000669 dolardan işlem görüp Eylül 2021’in en düşük seviyelerini yeniden test eden SHIB, haber yazımı itibarıyla 0.000006769 dolar civarında işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Faaliyetleriyle, dijital varlığın yükselişinde ve düşüşünde kritik bir rol oynayan yatırımcılar son dönemde kararsız ve şüpheci bir tavır takınırken, 11 Haziran’daki çöküş birçoğunun tamamen geri adım atmaya karar vermesine neden oldu.

Bu adreslerin çoğu, dolaşımdaki tüm arzın yaklaşık yüzde 67’sini kontrol eden balina grubuna aitti. 1 milyon ile 10 milyon arasında SHIB tutan adresler 28.000’den fazla azalarak yatırımcılar arasındaki düşüş eğilimini ortaya koydu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Bu adresler, 11 Haziran’da zincire aktif olarak katılan birçok yatırımcı arasında yer alabilirdi. Söz konusu günde ağ, yaklaşık 12 bin aktif adres kaydetti ve Ekim 2021’den bu yana en yüksek seviye olan 5.4 bin günlük ortalamaya kıyasla yüzde 122 artış kaydetti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

Toparlanma Umudu Hala Var!

Her şeye rağmen yatırımcılar toparlanma umudunu koruyor ve Piyasa Değerinin Göreceli Değere (MVRV) oranına bakıldığında, Shiba Inu fiyatı toparlanma için belirlenmiş olabilir. Gösterge – yüzde10 seviyesinin altına düşerek “fırsat bölgesi” olarak bilinen bir bölgeye kaydı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Tarihsel olarak fiyat, MVRV oranının bu bölgeye düştüğü çoğu zaman geri sıçradı.

Düşük fiyatlar genellikle daha fazla yatırımcıyı cezbettiğinden, holder’lar fiyat düzeldikten sonra kar elde etmek için token biriktirme eğilimindedir. Böylece toparlanma umudunu sürdüren yatırımcılar yakın zamanda bir fırsat yakalayabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın