Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Selvi Yazdı: ABD ve İngiltere Kılıçdaroğlu’na Sıcak Bakmıyor

Yazar Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili oldukça kritik ifadeler paylaştı. ABD, İngiltere ve Almanya’nın Kılıçdaroğlu’nu istemediğini kaydetti.
Selvi Yazdı: ABD ve İngiltere Kılıçdaroğlu’na Sıcak Bakmıyor
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili oldukça önemli ifadeler kullanan Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, ana muhalefet olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı. Bugün kaleme aldığı yazısında ABD, İngiltere ve Almanya’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmadığını belirtti.

Söz konusu ülkelerin Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağını düşündüğünü, onun yerine Ekrem İmamoğlu’nu desteklediklerini kaydetti. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı yurtdışı gezilerinde özellikle bu üç ülkeyi seçmesinin sebebinin de bu olduğunu ifade etti.

Selvi, Kılıçdaroğlu’nun 14-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Almanya gezisine dikkat çekti. Bu gezide ona Jeremy Rifkin’in eşlik edeceğini, Rifkin’nin Merkel’e danışmanlık yapmasından dolayı geniş bir çevresi olduğunu bildirdi.

Kılıçdaroğlu’nun Rifkin ile anlaşmasının sebebinin onun siyasi network’ünden yararlanmak olduğunu paylaştı.

CHP tarafında adayın kim olacağı merak edilirken geçtiğimiz haftalarda tanınan isim Fatih Portakal da konuyla ilgili oldukça net ifadeler kullanmıştı. Portakal, 6’lı masanın aday olarak Kılıçdaroğlu’nu göstermesi ihtimalinin yüzde 99,99 olduğunu vurgulamıştı.

GCM Yatırım Banner

Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada aday konusunda sessizliğine devam ederek şimdi açıklamanın hata olacağını paylaşmıştı. Asıl meselenin aday olmadığını, sistem olduğunu öne sürmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.