Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu ‘Altılı Masanın Cumhurbaşkanı Adayı’ Sorusunu Yanıtladı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme dair açıklamalarda bulunurken Altılı Masa'nın hala gizemini koruyan Cumhurbaşkanı adayı hakkında konuştu. Detaylar haberde...
Kılıçdaroğlu ‘Altılı Masanın Cumhurbaşkanı Adayı’ Sorusunu Yanıtladı!
HABER GİRİŞ

Türkiye’de 2023 seçim maratonuna hızlı bir şekilde girilmişken siyasi partilerden açıklamalar geliyor. Yakın bir zamanda partisinin vizyon konuşmasını yapan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam katıldığı programda gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

KARAR TV’de “Gündem Özel” programına katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Altılı Masa hakkında konuştu. Kendilerini bir araya getiren temel nedenin var olan sistemi değiştirmek olduğunu belirtti. Hükümet programı hakkında çalıştıklarını söyleyerek 72 maddeden oluşan bir program hazırladıklarını kaydetti.

Kılıçdaroğlu, “6 ay içinde topluma nefes aldıracağız. 1 yıl içerisinde ekonomide toparlama dönemi başlayacak. Hem bizim hem de yabancı işverenlerin Türkiye’de yatırım yapacağına inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

“Adayı Şimdi Açıklamak Hata Olur”

Altılı Masanın Cumhurbaşkanı adayı hala gizemini korurken konuya değinen Kılıçdaroğlu, adayı şimdi açıklamanın hata olacağını kaydetti. Önce hükümet programı üzerinde anlaşmanın sağlanacağını bunlar yapılmadan aday belirlemenin doğru olmayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, asıl meselenin aday olmadığını, sorunun sistemde olduğunu vurguladı. Devlet kurumlarının siyasete alet olmaması gerektiğini önemli olanın sistemi oturtmak olduğunu açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’deki yüksek enflasyon oranına değinen Kılıçdaroğlu, artışın sürdüğünü belirtti. Üretici fiyat endeksi ile tüketici fiyat endeksi arasında uçurum olduğunu bildirdi.

Fiyat İstikrar Komitesi’nin kurulduğunu fakat hiçbir ürünün fiyatının düşmediğini söyledi. Peynirin fiyatının ilk kez et fiyatını geçtiğini kaydetti. Merkez Bankası’nın görevinin enflasyonu önlemek olduğunu fakat yasalara uymadığını kaydetti.

“Belediye Zabıtaya Git Ceza Ver Diye Talimat Veriyor”

Son zamanlarda gündemden düşmeyen zincir market tartışmalarına katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ‘Ülkenin 3 harfli sorunu aslında iktidar’ açıklamasının yerinde bir tanımla olduğunu söyledi.

Zincir marketleri fiyatları yükseltiyorsa buna Rekabet Kurumu’nun bakması gerektiğini kaydetti. Fiyatlar artıyorsa ceza kesileceğini ve buna kimsenin itiraz etmeyeceğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu, “Siz bunları yapmıyorsunuz 3 firma var özellikle bir firmaya saldırıyorsunuz. Bunlar doğru değil. Belediye zabıta memuruna git ceza ver diye talimat veriyorlar.” diyerek konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın