Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BİM Bahçeli’yi Hedef Aldı: Bizi Yerimizden Etmeye Güçleri Yetmez

İktidar ile BİM arasındaki restleşme sürüyor. Erdoğan’dan sonra Bahçeliye yanıt veren BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç, yalan siyasetine konu olduklarını savundu.
BİM Bahçeli’yi Hedef Aldı: Bizi Yerimizden Etmeye Güçleri Yetmez
HABER GİRİŞ

Türkiye merkezli indirim marketleri zinciri Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM), yüksek gıda enflasyonu için hedef gösterilen marketler arasına girdiği günden beri yüksek perdeden açıklamalar geliyor. En son açıklama, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç’tan geldi.

Fiyat artışları için zincir marketlerin hedef alınmasını eleştiren Aykaç, “Nizamı tanımayan yerel yöneticilere, ziraattan haberi olmayan özellikle İstanbul Ziraat Odası Başkanı’na, FETÖ’ye bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var” diyerek dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği yanıtta, ülkede haksız rekabetin olduğunu söyleyen Aykaç, bugün yaptığı açıklamada sert bir çıkış yaparak, “Bundan sonra sizin tonunuzla cevap vereceğim bunu bilesiniz” dedi.

İstanbul Kurtköy’de düzenlenen ‘7’nci Private Label Zirvesi’nde konuşan Aykaç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ ile irtibat ve ilişkisinin titizlikle araştırılması gerektiği” sözüne cevap olarak, “Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler” dedi.

BİM İcra Kurulu Üyesi, “Biz bu ülkenin temel taşlarıyız, bu temel taşları yerinden oynatmaya da bunların güçleri yetmez” şeklinde çıkış yaptı.

GCM Yatırım Banner

“Gerçek Enflasyon Oranını Söyleyecek Olan Var mı?”

İktidarın algı yönetiminde bulunduğunu söyleyen Aykaç, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) paylaştığı enflasyon verilerine dikkat çekti.

Resmi enflasyon verilerinin hissedilenle alakasının olmadığı çıkarımında bulunarak, “Acaba bu aradaki rakamları biz mi yanlış okuyoruz? Bunun doğrusunu söyleyecek olan var mı?” şeklinde çıkışta bulundu.

Enflasyonist baskı ortamında gıda perakende sektöründe maksimumum yüzde 4 kâr elde edildiğini savunarak şöyle konuştu:

“Bu algı operasyonunuzun vatandaşta karşılığı yoktur. Brüt kâr marjımız 17,5 yani 100’e aldığımız bir malı 117,5’e satıyoruz. Yahu nerede üç kata satılan fiyat? Nerede öyle bir ürün?”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.