Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Karamollaoğlu: Ülkenin Üç Harfli Sorunu AKP, MHP, RTE

Üç harfli zincir marketler tartışmasına Saadet Partili Karamollaoğlu da katıldı. Ülkede yaşanan sorun için iktidarı işaret ederek dikkat çeken açıklamalar yaptı.
Karamollaoğlu: Ülkenin Üç Harfli Sorunu AKP, MHP, RTE
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘üç harfliler’ olarak adlandırdığı zincir marketler tartışması sürüyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yüksek gıda enflasyonunda sorumlu gösterdiği indirim marketleri zinciri Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM) ile yaşanan gerilime siyasilerin yorumu farklı oldu.

Muhalefet bloğunda yer alan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bu ülkenin bir üç harfli sorunu var: O üç harfliler de AKP, MHP ve maalesef RTE’dir” diyerek iktidarda yer alan partileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret etti.

Partisinin genel merkezinde haftalık basın toplantısında konuşan Saadet Partisi lideri, “Bu ülkede zamların da enflasyonun da hayat pahalılığının da yoksulluğun ve yolsuzluğun da tek sorumlusu, maalesef bizzat Cumhurbaşkanı ve ortağıdır” dedi.

Karamollaoğlu, üretim maliyetlerinin ve tüm kalemlerde uygulanan zamların yüksek gıda fiyatları yarattığını belirtti.

Yüksek enflasyon ortamında halkın yaşadığı hayat pahalılığının sorumlusunun ve suçlunun market yöneticileri yerine, iktidar olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Ekonomideki kötü tablo için sorumluluk kabul etmeyenlerin marketleri fırsatçılıkla suçlarken asıl fırsatçılığı kendilerinin yaptığını ifade ederek şöyle konuştu:

“Siz elektriğe, gaza ardı ardına zam yapacaksınız, üretim maliyetlerini üç ayda üç katına çıkaracaksınız, sonra da ekmek fiyatları artınca fırıncıyı, gıda fiyatları artınca da marketçileri suçlayacaksınız.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.