Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SELGD, MNDRS ve AKSA’dan Temettü Kararı

KAP üzerinden açıklama yapan bazı şirketler 2023’te yatırımcılarına temettü dağıtmayacağını bildirdi. SELGD, MNDRS ve AKSA’nın kararı ne oldu?
SELGD, MNDRS ve AKSA’dan Temettü Kararı
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler yatırımcıların büyük bir merakla beklediği temettü kararlarını açıklamaya devam ediyor. Selçuk Gıda (SELGD), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden temettü kararını açıkladı. SELGD, 2022’de yatırımcılarına kar payı dağıtmayacağını açıkladı.

Şirketin 2022’deki net karı 15,8 milyon TL seviyesindeydi. SELGD, günlük yüzde 0,4 kayıpla 6,5 TL’den kapanış yaptı.

Menderes Tekstil (MNDRS), mali tablolarında oluşan karından geçmiş yıl zararlarının düşülmesinin ardından bakiye kalmadığından, nakit temettü dağıtmayacağını duyurdu. Şirket geçen yıl için 1 milyar TL net kar açıklamıştı. MNDRS, günlük yüzde 10 artışla günü 8,8 TL’den tamamladı.

Aksa Akrilik (AKSA), yatırımcılarına güzel haber vererek brüt 2,4 TL, net 2,1 TL nakit temettü vereceğini paylaştı. Kar payı dağıtım tarihi olarak 11 Nisan belirlendi. AKSA, günü yatay tamamlayarak 86,8 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu