Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sektör Temsilcisi: Gıda Sektörü Bunlar Yapılırsa Büyür

Eti Türkiye CEO’su Ercan Öz, gıda sektöründe bulunan risklere karşı uyarılarda bulundu ve yapılması gerekenleri sıraladı.
Sektör Temsilcisi: Gıda Sektörü Bunlar Yapılırsa Büyür
HABER GİRİŞ

Eti Türkiye CEO’su Ercan Öz, pandemi sonrası küresel enerji, emtia ve gıda fiyatlarındaki artışların, gıda sektörünü olumsuz etkilediğini söyledi. Buna ek olarak kuraklığın da tarım sektöründe etkili olduğunu belirtti.

Sektördeki riskler oluştuğuna dikkat çeken Öz, bu sürecin yönetilmesini çok önemli bulduklarını söyledi. Ekonomi yönetiminin enflasyonla mücadele ve kur artışını yavaşlatmak yönünde attığı adımların ekonomiyi daha istikrarlı bir noktaya taşıdığını kaydeden Öz, “Sektörü etkileyen tüm risk ve tehditler iyi yönetildiğinde, bu yıl Türkiye ekonomisinin ve gıda sektörünün istikrarlı bir büyüme içinde olacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Eti Gıda olarak tüm bu süreçlerden etkilenmeden büyümek için dijitalleşme sürecini stratejik öncelik olarak belirlediklerini açıklayan Ercan Öz, makine öğrenme, yapay zekâ ve endüstriyel nesnelerin interneti (IoT) gibi akıllı teknolojilerin imkanlarından faydalandıklarını söyledi.

Geçen yıl gıda sektörünün büyüdüğünü, atıştırmalık sektörünün, daha fazla büyüdüğü bir yıl olduğunu söyleyen Ercan Öz, “Eti olarak hem mevcut hem de yeni inovatif ürünlerimizle sektörün de ötesinde büyüyerek pazar payımızı arttırdık ve bu anlamda çok başarılı geçen bir yılı geride bıraktık. Halihazırda lider bulunduğumuz Unlu Mamuller kategorisinde liderliğimizi perçinledik.” açıklamasında bulundu.

Öz, faaliyet gösterdikleri tüm alanlarda sektörün üzerinde büyümeyi hedeflediklerini vurguladı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.