Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şekerbank’tan Sendikasız Çalışanların Maaşlarına Zam

Şekerbank, sendikalı çalışanlarının maaşlarına zam kararı almasının ardından, sendikasız personelin ücretlerine de zam yaptı. Detaylar haberde...
Şekerbank’tan Sendikasız Çalışanların Maaşlarına Zam
YAYINLANMA ZAMANI

Sendikalı çalışanlarının maaşlarına yakın bir zamanda yüzde 50,27 oranında zam yapma kararı alan Şekerbank, bugün sendikasız çalışanlarıyla ilgili bir karar aldı.

Şekerbank’ın üst yönetimi, banka bünyesinde sendikasız çalışanlarının maaşlarına yüzde 35 ile yüzde 40 oranında zam yapma kararı aldı.

Sendikasız Çalışanlar Karara Tepki Gösterdi

Şekerbank’ta sendikasız çalışanların duruma tepki gösterdiği ve üst yönetimin durumu tekrar değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

Banka bu duyurunun öncesinde çalışanlarına sosyal yardım tazminatı vereceğini duyurmuştu. Ayrıca personelin 2023 yılı için yemek ücretini de güncellemişti.

Bu gelişmelerin öncesinde Şekerbak’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu açıklanmıştı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Bankanın 2021’de 9,46 olan Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunun 9,50 olarak yukarı yönlü revize edilmişti.
Genel nota bakıldığında ise yüzde 25 ağırlığı olan pay sahiplerinin notunun 94,95, yüzde 25 ağırlığı olan kamu aydınlatma ve şeffaflık 95,75 ve yüzde 15 ağırlığı olan menfaat sahiplerinin ise 99,24 olduğu saptanmıştı.

Şekerbank Hakkında

Şekerbank’a yönelik Vikipedi’de yer alan bilgilere göre, banka 1956 yılında Pancar Kooperatifleri Bankası adıyla şeker pancarı üreticisinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Eskişehir’de kuruldu. Sonrasında 1956 yılında Ankara’ya taşınarak Şekerbank adını aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.