Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şekerbank’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu Açıklandı

Şekerbank'ın 2022 Kurumsal Yönetim ilkelerine Uyum Derecelendirmesi açıklandı. İşte detaylar...
Şekerbank’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu Açıklandı
Yorum

Şekerbank T.A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesi hakkında açıklama yaptı. SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Dönemsel Revizyon Raporu” nun tamamlandığı açıklandı.

Buna göre Şekerbank’ın 2021’de 9,46 olan Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunun 9,50 olarak yukarı yönlü revize edildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

“Türkiye’de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak derecelendirme yapmak üzere faaliyet izni bulunan derecelendirme kuruluşu SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Dönemsel Revizyon Raporu” tamamlanmıştır. 2021 yılında 9,46 (%94,60) olan Kurumsal Yönetim Derecelendirme notumuz 2022 yılı için yapılan değerlendirmede 9,50 (%95,03) olarak yukarı yönlü revize edilmiştir.”

KAP Şekerbak Kurumsal Yönetim Notu
Kaynak: KAP

Genel nota bakıldığında yüzde 25 ağırlığı olan pay sahiplerinin notunun 94,95, yüzde 25 ağırlığı olan kamu aydınlatma ve şeffaflık 95,75 ve yüzde 15 ağırlığı olan menfaat sahiplerinin ise 99,24 oldu.

Ayrıca yüzde 35 ağrılığı olan yönetim kurulunun ise 92,78 olduğu saptandı.

Paratic Piyasalar Şekerbank Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Söz konusu açıklama sonrasında bankanın (SKBNK) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 13:40 itibarıyla en yüksek 2.82, en düşük ise 2.8 olarak kayıtlara geçti.

Hisseler, saat 14:56 itibarıyla yüzde 4,23’lük azalış ile 2,72’den işlem gördü. SKBNK hisselerinin günlük haftalık bazda 5,56’lık, aylık bazda ise 13,38’lik azalış saptandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu