Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şekerbank’tan Çalışanlarına Zam!

Şekerbank, 2023 yılı için sendikalı çalışanlarına yüzde 50'den fazla zam yaptı. Detaylar haberde...
Şekerbank’tan Çalışanlarına Zam!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Yeni yıl ile birlikte vatandaşın maaşlarına zam yapılırken konuya yönelik bir açıklamada Şekerbank’tan geldi. Çalışanlarına zam yapma kararı aldığını duyurdu.

Banka Dünyası’nda yer alan haber göre Şekerbank’ın üst yönetimi banka bünyesinde çalışan sendikalı çalışanlara yüzde 50,27 zam yapma kararı aldı.

Bunun yanında sendikasız çalışanların maaşlarına ne kadar zam yapılacağına dair bilgi verilmedi.

Söz konusu açıklamada sosyal yardım tazminatı için İstanbul şubelerinde çalışanlara 1900 TL, Ankara-İzmir şubelerindekilere 1400TL, Büyükşehirlerin il merkezlerindeki şubelerindekilere 1000 TL, diğer yerlerdeki şehirlerde çalışanlara ise 800 TL verileceği belirtildi.

Ayrıca çalışanların 2023 için yemek parası ücretleri de belli oldu. Buna göre İstanbul-Ankara-İzmir için 100 TL ve diğer yerler için ise 85 TL olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Şekerbank Hakkında

Şekerbank’a yönelik Vikipedi’de yer alan bilgilere göre, banka 1956 yılında Pancar Kooperatifleri Bankası adıyla şeker pancarı üreticisinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Eskişehir’de kuruldu. Sonrasında 1956 yılında Ankara’ya taşınarak Şekerbank adını aldı.

Şekerbank’ın resmi sitesindeki bilgilerde, bankanın misyonu bankası olmayanları bankacılık hizmetiyle tanıştırma, “Anadolu Bankacılığı” anlayışıyla köyden kente yerel özellikleri ve ihtiyaçları dikkate alan ve ortaklarıyla değer yaratarak birlikte büyüyen olarak belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.