Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SEDAŞ’tan Sakarya’ya Milyonlarca Liralık Yatırım Hedefi

SEDAŞ bugün yaptığı açıklamayla Sakarya'da yıl sonuna kadar 335 milyon liralık yatırım planladığını bildirdi. Detaylar haberin içerisinde;
SEDAŞ’tan Sakarya’ya Milyonlarca Liralık Yatırım Hedefi
HABER GİRİŞ

Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada, şirketin Sakarya’da yıl sonuna kadar 335 milyon liralık yatırım planladığı bildirildi. 20 bin kilometrekarelik alanda 3,8 milyon nüfusa hizmet veren SEDAŞ’ın, Sakarya’daki yatırım çalışmalarını hızlandırdığı kaydedildi.

Programın şehirdeki ihtiyaçlar kapsamında hazırlandığı belirtilerek, programda ilçeler geneline göre yıl sonuna kadar 335 milyon liralık kapasite artırımının hedeflendiği paylaşıldı. Ayrıca şebeke yenileme ve ana hatlarda devam eden yeraltı çalışmalarının tamamlanmasının hedeflendiği eklendi.

Sakarya’da yürütülen çalışmalarla SEDAŞ ekiplerinin, 80 kilometreyi aşkın kablo-iletken çekimi ve 12 bin 500 direk montajını gerçekleştirdikleri iletildi.

2023 yılının sonuna kadar kırsal kesimler dahil ilave 26 beton köşk tipi trafo ve yaklaşık 163 direk tipi trafo tesisinin devreye alınacağını söylendi.

SEDAŞ Kesintisiz Enerjiyi Hedefliyor

Yürütülen çalışmaların, elektrik hizmetinde sürekliliği sağlamayı ve kentte artan enerji talebini karşılamayı hedeflediğine işaret edildi. Çalışmaların, enerjili hatta yapılamadığı için planlı kesintilere başvurulduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Teknik ve dış etmenlerden kaynaklı kesintilerin önüne geçilmesi için yapılan çalışmalarda planlı kesinti yapılacak bölge isimlerinin 48 saat önceden SEDAŞ web sitesinden duyurulduğunun bilgisi verildi.

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Necmi Odyakmaz, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Odyakmaz, katma değerli projelerle SEDAŞ’ın kaliteli hizmet ve kesintisiz enerjiyi hedeflediğine dikkat çekti.

Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşlarının yer aldığı Sakarya’nın en güncel ihtiyaçlarını araştırarak müşterilerin beklentilerini karşılayacak yatırım planlarına ara vermeden tüm güçleri ile devam ettiklerini dile getirdi.

Odyakmaz açıklamasında, Sakarya’da ve hem istihdam olanakları hem ekonomik fayda yaratan tüm ilçelerinde aynı anda kapsamlı bir çalışma yürüttüklerinin altını çizdi.

KAYNAK:AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.