Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sberbank CEO’sundan Ruble Açıklaması: Yapılanlar Yetersiz!

Yabancı para birimleri karşında değer kaybeden Ruble hakkında konuşan Sberbank yetkilisi Gref, Rublenin istikrara kavuşması için yapılanların yetersiz olduğunu söyledi.
Sberbank CEO’sundan Ruble Açıklaması: Yapılanlar Yetersiz!
HABER GİRİŞ

Sberbank’ın Üst Yöneticisi (CEO) German Gref, bu yıl yabancı para birimleri karşısında değer kaybeden ruble hakkında konuştu. Önemli açıklamalarda bulundu.

Rossiya-24’e konuşan Gref, Rubleyi istikrara kavuşturmak için yapılanların yeterli olmadığını söyledi. Rusya Merkez Bankası da hükümetin de bunu çok iyi anladığını vurgulayarak sorunun nedenlerini anlamak ve çözüm bulmak için çalıştıklarını aktardı.

“Faiz Artışı Yeterli Değil”

Gref, Rusya Merkez Bankası’nın yaptığı faiz artışının yeterli olmadığını belirterek, “Döviz piyasasındaki arbitraj o kadar yüksek ki faiz oranını 4 veya 5 puan artırmak hiçbir şeyi çözmüyor.” dedi.

Bankanın faiz artışını enflasyonla mücadele için yaptığını kaydetti. Döviz kurunu etkilemek için faiz artışı yapmadıklarını ve yeni duruma uygun, etkilerini gösterecek bir önlem paketi olması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Bunun yanında Rus yetkililerin döviz kuruna yönelik idari tedbirler getirmesinin etkili olmayacağı ekledi.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.