Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Say Yenilenebilir Enerji Güney Kore’ye İhracat Bağlantısını Açıkladı

Say Yenilenebilir Enerji, rüzgar türbin kulesi iç aksamları konusunda Güney Kore'de düzenlenen ihaleyi kazandığını duyurdu.
Say Yenilenebilir Enerji Güney Kore’ye İhracat Bağlantısını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Güney Kore’ye yapılacak ihracat hakkında açıklamada bulundu.

Açıklamaya göre; Güney Kore’de yerleşik müşterileri Win & P’den alınan 313.602 Euro’luk siparişin kabul edildi. Ayrıca Win & P ile birlikte üretilerek sevk edilmesine teminen aynı ülkeden Dongkuk S&C’den koşullu olarak kabul edilen 189.898 Euro tutarındaki siparişin koşulunun kaldırılarak kabul edildiği bildirildi.

Bu şekilde toplamda 503.500 Euro tutarında bir ihracat bağlantısı gerçekleştirildiğini duyuran şirket, konuyla ilgili içsel bilginin açıklanmasının Dongkuk S&C açısından 17/5/2021 tarihli, Win & P açısından 29/9/2021 tarihli yönetim kurulu kararlarıyla ertelendiğini de söyledi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Say Yenilenebilir Enerji hisseleri (SAYAS) yüzde 2,45 oranında düşüşle 21,52 liradan işlem görmeye başladı.
Say Yenilenebilir Enerji Hisseleri Yüzde 2,45 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler geçen haftanın son işlem gününde 21 liraya kadar geriledikten sonra toparlanmış ve kapanışı 22,04 liradan gerçekleştirmişti. Bu haftaya ise yükselişle 22,44 liradan başlayan hisseler, günü düşüşle geçirdi.

SAYAS kodlu hisseler düşüşünü TSİ 16:50 sularında hızlandırırken, 21,36 liraya kadar geriledi. Ardından bir toparlanma kaydeden hisseler yeniden 22 liranın altında fiyatlanmaya başladı. Hisselerde aşağı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 21,07 ve 20,58 lirada bulunan destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 22,33 ve 23,10 liradaki direnç noktaları takip ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %0,55 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %6,19 düşen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %123,72 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.