Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Say Enerji Uzak Doğu’ya 984 Bin Euro’luk İş Teslim Edecek

Say Enerji, Çin Halk Cumhuriyeti'nde ve Güney Kore'de yerleşik kule üreticilerine 984 bin Euro tutarında ürün teslimatı yapacak.
Say Enerji Uzak Doğu’ya 984 Bin Euro’luk İş Teslim Edecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe yeni ihale alınması hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklama yaptı. Şirketin, rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe ve diğer faaliyet alanlarında satış ve pazarlama çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürdüğü belirtildi.

Bu hedefler doğrultusunda Enercon GmbH Ticaret unvanlı bir müşteriye verilen tekliflerin onaylandığı açıklandı. Söz konusu ihalenin Say Yenilenebilir Enerji uhdesinde kaldığı, üretimlerin Çin Halk Cumhuriyeti’nde ve Güney Kore’de yerleşik kule üreticilerine sevk edileceği bildirildi.

Söz konusu tekliflerin toplam bedelinin 984.239 Euro olduğu ve teslimatın 2023 yılı içerisinde yapılacağı açıklandı.

Say Enerji hisseleri (SAYAS), yatırımcısına son günlerde güçlü kazanç sundu. Sadece bir haftalık getirisi yüzde 26, bir aylık yüzde 43 oldu. Son bir yılda ise hisse senedinin değeri yüzde 221 oranında yükseldi.

Çarşamba günü 36,88 liradan kapanış yapan hisseler, dördüncü işlem gününe 37,14’ten başladı. Gün içinde 36,4 – 38,22 arasında hareket etti.

Saat 14.16’da yüzde 1,30 artışla 37,36 liradan işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu