Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Savunma Hissesi Milyon Dolarlık Anlaşmayla Coştu!

Altınay Savunma Teknolojileri, milyon dolarlık anlaşmasını imzaladı. Hisseler tavan seyrini sürdürmeye devam ediyor. Detaylar haberde...
Savunma Hissesi Milyon Dolarlık Anlaşmayla Coştu!
HABER GİRİŞ

Mayıs ayında halka arz olan şirketlerden biri olan Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ortaklık faaliyetlerine olumlu etkisi olması beklenen milyon dolarlık anlaşmasını duyurdu. ALTNY hisseleri tavan seyrini 9’uncu güne taşıdı.

Şirket, zırhlı kara araçlarına yönelik yardımcı alt sistemlerin üretimi kapsamında 4 milyon 950 bin dolar + KDV tutarında sözleşme imzalandığını duyurdu.

Böylece şirketin 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren imzalanmış yeni sözleşme tutarının 16 milyon dolar + KDV’ye ulaştığı not edildi.

16 Mayıs’ta BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Teknoloji, BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı ve BIST İstanbul endeksleri kapsamına dahil edilen ALTNY hisseleri, tavan seyrini 9’uncu güne taşıdı.

32 TL’den halka arz olan ALTNY hissesi 75,35 TL’ye yükseldi. Haftalık bazda yüzde 76,96 prim yaptı.

GCM Yatırım Banner
Altınay Savunma Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Mayıs ayının başında açıklamada bulunan Altınay Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, şirketin geçen yıl dönem sonu net karının 335 milyon TL’ye ulaştığını söylemişti.

Türkiye’nin ve şirketin adına katma değer yaratılması kapsamında ihtiyaç duyulacak mali kaynağı ve manevi gücü halka açılma süreci ile sağlamayı hedeflediklerini bildirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.