Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Savaş Gündemi FED’in Politikasını Etkiler mi? Açıklama Geldi

Orta Doğu’da meydana gelen kriz dünya devlerinin gündeminde. Savaş gündeminin FED’in politikalarını değiştirip değiştirmeyeceğine yönelik açıklama geldi.
Savaş Gündemi FED’in Politikasını Etkiler mi? Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

İsrail – Hamas arasındaki savaş, Orta Doğu’da büyük bir gerilimin kapılarını araladı. Küresel piyasalar, savaşın boyutunun hangi aşamaya geleceğini ve ABD Merkez Bankası’nın (FED) politikalarında herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağını merak ediyor. FED Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller’dan yanıt gecikmedi.

Waller, savaşın büyümediği müddetçe FED’in politikasında bir değişiklik olmayacağını kaydetti. Enflasyon hedefine dikkat çeken isim, faiz artırımlarıyla ilgili “Bekleyip göreceğiz” dedi. Filistin ve İsrail arasındaki gelişmelerin FED’in politikasına doğrudan etkisinden bahsetmenin oldukça zor olduğunu dile getirdi.

ABD istihdam piyasasının güçlü kalmaya devam ettiğini vurgulayan Waller, reel ekonominin gayet iyi durumda olduğunun altını çizdi.

Federal Reserve Guvernörü Michelle Bowman, 11 Ekim’de yaptığı açıklamada enflasyonla mücadele bir miktar ilerlemeye rağmen FED’in fiyat istikrarını yeniden sağlamak için para politikasını daha da sıkılaştırması gerekebileceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.