Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sasa ve Hektaş Sert Düşüşe Devam Ediyor! Kayıplar Arttı

Borsada ilginin büyük çoğunluğunu üzerine çeken Hektaş ve Sasa zirve yolculuğunun ardından sert düşüşünü sürdürüyor. İşte detaylar;
Sasa ve Hektaş Sert Düşüşe Devam Ediyor! Kayıplar Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uzun süre rekor tazeleyen borsadaki yatırımcıların odağı haline gelen Sasa ve Hektaş hisseleri düşmeye devam ediyor. Olumlu kazançlarıyla beğeniler toplayıp BIST 100 endeksine de etki etmeye başaran hisselerde kayıplar oldukça ciddi seviyelere ulaştı. Sosyal medya platformlarında getirisi sebebiyle en çok konuşulan hisselerden olan Sasa ve Hektaş, son günlerde düşüşleriyle gündemde yer alıyor.

Sasa Polyester hisseleri 17 Kasım’da dikey yönlü hareketliliği bozarak kayıp vermeye başladı. 23 Kasım’da Sasa ve Hektaş hisseleri için tedbir gelmişti. Hisselerin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde brüt takasa alındığı açıklandı.

Piyasa değeri açısından Borsa İstanbul’daki en değerli şirket olan SASA, günlük negatif hareketleriyle haftalık performansını da olumsuz etkiledi.

Sektör endeksini aşağı yönlü çeken hisselerden bir diğeri olan Hektaş’ın 16 Ekim tarihindeki yıllık kazancı yüzde 1572 oranındaydı. Hektaş hisselerinin yönü de Sasa’da olduğu gibi tersine döndü ve gerçekleşen kayıplarla yıllık kazanç yüzde 800’e kadar düştü.

Uzun vadeli kazanç oranlarıyla borsa yatırımcılarının en çok konuştuğu hisselerden biri olan Hektaş’ın son günlerdeki kayıpları uzun vadedeki değişim oranlarını da zayıflattı. 1986 yılında borsada işlem görmeye başlayan ve “HEKTS” koduyla borsada yer alan hissede yatırımcıların endişesi artmaya devam ediyor.

GCM Yatırım Banner

Sasa ve Hektaş Sert Düşüşe Devam Ediyor! Kayıplar Arttı

Kaynak: Paratic Piyasalar

Güne 141 TL’den başlayan Sasa hisseleri yatay yönde hareket ederek yüzde 8,36 oranında düştü ve 130,80 TL’ye kadar geriledi.

17 Kasım’da 189,1 TL’ye kadar çıkmayı başaran hisse, bugün itibarıyla 130,20’ye kadar indi.

Kısa süre içinde hisse başına 60 TL’lik kayıp veren Sasa, haftalık yüzde 13,58 oranında düştü.

Borsanın en çok konuşulan hisselerinden bir diğeri olan Hektaş da haftayı negatif kapattı. Günlük yüzde 8,11 kayıp veren Hektaş hisseleri 25 Kasım ile sonlanan haftayı 34,98 TL’den kapattı.

Hektaş, yıllık yüzde 1572 gibi olağanüstü kazanç oranlarıyla uzun süre gündemden düşmemişti. Düşüş konusunda Sasa’dan geri kalmayan Hektaş, geçtiğimiz hafta 51,3 TL seviyesine kadar yükselerek rekor kırmıştı.

Zirvede uzun süre tutunmayı başaramayan Hektaş hisselerinde haftalık kayıp yüzde 16,03’e kadar ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.