Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SASA Hisseleri Honeywell Oleflex İş Birliğine Olumlu Tepki Verdi

SASA'nın, Honeywell Oleflex ile iş birliği haberine hisseler olumlu tepki verdi. Detaylar haberde...
SASA Hisseleri Honeywell Oleflex İş Birliğine Olumlu Tepki Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz hafta 66,9 milyon adet hissesini yabancı kurumsal yatırımcılara hızlandırılmış talep toplama yöntemi ile satan SASA Polyester A.Ş. ‘nin yeni iş birliği duyuruldu.

Ekonomim Gazetesi’nde yer alan habere göre SASA Yumurtalık’ta dünyanın en büyük Propan Dehidrojenasyon (PDH) ünitesi, Honeywell Oleflex teknolojisi yöntemiyle inşa edilecek.

Söz konusu ünite 1 milyon ton propilen üretebilecek kapasiteye sahip olacak.

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan SASA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, SASA’nın sürdürülebilir bir büyüme perspektifine sahip olduğunu Türkiye’nin en büyük polyester ve polimer üreticisi olduğunu kaydetti.

Erdemoğlu, “SASA bütün Erdemoğlu Holding iştiraklerinde bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hedeflerine yürürken, dünyadaki en son teknolojileri kullanmayı sürdürecektir. Bu kapsamda Yumurtalık’da inşa edeceğimiz yeni tesisimizde de dünyanın en önemli ve yeni teknolojilerini kullanan Honeywell UOP Oleflex ile işbirliğine gidilmiştir.” dedi.

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan Honeywell’in Türkiye, İsrail ve Orta Asya Başkanı Uygar Doyuran, “Honeywell UOP tarafından dehidrojenasyon teknolojisinde 75 yılı aşkın süredir yapılan inovasyonlarla desteklenen özgün, yüksek aktif ve çevre dostu katalizörünü kullanarak düşük maliyetli propilen üretmesini ve böylece büyüyen propilen pazarına katılmasını sağlayacaktır” açıklamasında bulundu.

Yeni İş Anlaşması Şirketin Hisselerine Olumlu Yansıdı

Söz konusu yeni iş birliği haberi sonrasında şirketin borsada (SASA) koduyla işlem gören hisselerine göz atığımızda hafif yükseliş görüldü.

Sasa Polyester Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Dün kapanışı 53,05 TL’den yapan hisseler bugün yeni iş birliği haberi sonrasında açılışı 54,15 TL’den yaptı. Sonrasında yükseliş seyrine devam eden hisseler saat 11.25 itibarıyla 55,65 TL’den işlem gördü.

Hisseler hafif bir düşüş ile saat 11.29 itibariyle 54,1’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu