Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sanica Isı’dan Kapasite Artışı, COSMO’dan Sözleşme Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören Sanica Isı kapasite artışı yapacağını, COSMO ise daha önce duyurulan sözleşmedeki bedelin güncellendiğini açıkladı.
Sanica Isı’dan Kapasite Artışı, COSMO’dan Sözleşme Açıklaması
HABER GİRİŞ

Sanica Isı Sanayi A.Ş. (SNICA), üretim hattı kuruluşu ve kapasite artışı hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı paylaşımda Elazığ fabrikasında kapasitenin yüzde 100 artırılmasına karar verildiğini belirtti.

Şirket, söz konusu kararın Ortadoğu ülkelerinden gelen özellikle sıcak sulu ısıtma ve temiz su sistemlerinde kullanılan Polipropilen Random Co-polimer (PPRC) üst yapı boru ihracat taleplerinin karşılanması amacıyla alındığını aktardı. Bu çerçevede İstanbul boru fabrikasında mevcut 5 hatta ilave olarak Elazığ’da 5 yeni hat yatırımı ile kapasitenin yüzde 100 oranında artırılacağı kaydedildi.

Halihazırda kullanılmayan 5 hatta bulunan makine ve teçhizatların PPRC üretimine uygun hale getirilmesi amacıyla modernizasyon ve dönüşüm çalışmalarına başlanılacağı paylaşıldı. Söz konusu çalışmaların 2023’ün Ekim ayında başlayacağı ve bu süreçte kullanılacak kaynakların şirketin mevcut iç kaynaklarından karşılanacağı açıklandı.

SNICA, günlük yüzde 5 düşüşle 40,2 TL’ye geriledi. Hissede haftalık ve aylık artış yüzde 15 düzeyinde oldu.

Cosmos Yatırım Holding

Borsa İstanbul’da COSMO koduyla işlem gören Cosmos Yatırım Holding, bağlı ortaklığı Cosmos Mühendislik’in yurt içi müşterisi ile daha önce imzaladığı 23.983.999 TL tutarındaki elektrik ve mekanik taahhüt sözleşmesinin güncellendiğini duyurdu.

GCM Yatırım Banner

İş kapsamının genişletilerek 36.797.226 TL tutarında ek sözleşme imzalandığını ve toplam sözleşme tutarının 60.781.225 TL’ye yükseldiğini ifade etti.

COSMO, günlük yüzde 4 artışla kapanışını 135 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 6, aylık yüzde 13 ve yıllık yüzde 181 oranında değer artışı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.