Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sandviç Zinciri Subway 9,55 Milyar Dolara Satılacak

Atlanta merkezli özel yatırım grubu Roark Capital, sandviç restoran zinciri Subway’i satın almak üzere anlaştı. Detaylar haberin içerisinde;
Sandviç Zinciri Subway 9,55 Milyar Dolara Satılacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerikalı sandviç zinciri Subway’in Atlanta merkezli özel yatırım grubu Roark Capital’e 9,55 milyar dolara satılacağı açıklandı. Subway ve Roark Capital, anlaşmanın şartlarına ve finansal detaylarına ilişkin bir bilgi açıklanmadığı bildirildi.

Konuya yakın kaynaklar tarafından açıklanan satış anlaşmasının, kazanç hedefi hariç 8,95 milyar dolar değerinde olduğuna işaret edildi.

100’den fazla ülkede yaklaşık 37 bin restorana sahip olan Subway’i satın almasının ardından Roark Capital, dünyanın en büyük restoran işletmecilerinden biri olacak.

Roark, Subway için Daha Yüksek Teklifte Bulunuyor

Londra merkezli haber ajansı Reuters Roark Capital’in şu anda Jimmy John’s, Arby’s, Baskin-Robbins ve Buffalo Wild Wings gibi restoran zincirlerinin sahibi olan Inspire Brands’ı kontrol ettiğini anımsattı.

Satışın açık artırmada olduğu bildirilen haberde GlobalData Genel Müdürü Neil Saunders, “Roark masaya diğer yatırımcıların getireceğinden daha fazlasını getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Restoran markalarının büyümesine yardımcı olma deneyiminin, özellikle birkaç yıl önce ulaştığı zirvenin çok altında kaldığı ABD pazarında yararlı olacağına dikkat çekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu