Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sanayi Elektriğine Büyük Zam: İşte Yeni Tarife

Resmi Gazete'de yayımlanan yeni tarife ile sanayi aboneleri için elektrik kullanımına yüzde 20 oranında zam geldi. Detaylar geliyor…
Sanayi Elektriğine Büyük Zam: İşte Yeni Tarife
Yorum

Dünya genelindeki jeopolitik gelişmeler ve son zamanlarda yükselen enflasyon verileri sonrası, fiyat artışları yaşanmaya devam ediyor. Son olarak sanayideki elektrik aboneleri için yüzde 20’lik bir fiyat artışı duyurusu yapıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) faaliyet bazlı tarife tabloları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yeni tarifeye göre sanayi grubundaki aboneler için kilovatsaat başı elektrik fiyatı 191,77 kuruştan 230,10 kuruşa yükseldi.

İlk kademede bulunan mesken abonelerinin tarifesinde ise kilovatsaat başı fiyat, 112,41 kuruştan 112,43 kuruşa çıkarken, yüksek kademede ise fiyat 167,83 kuruştan 167,85 kuruşa çıktı. Yeni tarife bugünden itibaren geçerli olacak.

Ticarethane aboneleri için ilk kademedeki elektrik tarifesi kilovatsaat başına 167,43 kuruştan 167,45 kuruşa, yüksek kademedeki kilovatsaat başı fiyat da 222,70 kuruştan 222,73 kuruşa yükseltilmiş oldu.

Geçtiğimiz gün doğal gaz fiyatlarında da artış yapılacağı duyurulmuştu. Buna göre doğal gazda konut aboneleri için yüzde 35, sanayi aboneleri için yüzde 50 oranında fiyat artışı yapıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu