Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gelirini %23 Artıran Salesforce Hisseleri Açılış Öncesi %3 Yükseldi

Slack’i satın alan Salesforce, ikinci çeyreğe ilişkin kazanç rakamlarında Wall Street beklentilerini aştı. Hisseler açılış öncesinde %3’ün üzerinde yükseldi.
Gelirini %23 Artıran Salesforce Hisseleri Açılış Öncesi %3 Yükseldi
Son Güncelleme: 

ABD’li yazılım devi Salesforce, beklenti üstü çeyreklik kazanç raporuyla piyasalarda memnuniyetle karşılandı. Açılış öncesinde yüzde 3 yükselen hisseler, dün yüzde 0,49 artıda 260,85 dolardan kapanmıştı.

Pozitif açılışa ilerleyen hisseler, Salesforce tarafından yayımlanan bilançoyla yönlendirildi. Hisse başına 92 sente karşılık düzeltilmiş olarak 1,48 dolarlık kazanç açıklayan şirketin geliri de 6,24 milyar dolar beklentiyi aşarak 6,34 milyar dolar oldu.

Salesforce Hisseleri Açılış Öncesi %3 Yükseldi
Kaynak: MarketWatch

31 Temmuz’da sona eren çeyrekte gelir yıllık bazda yüzde 23 arttı. Salesforce şu ana kadar ofislerinin yaklaşık yarısını yeniden açarken CEO Marc Benioff; “Delta varyantının işimiz için önemli olacağını düşünmüyorum, bir şey varsa, sadece hızlandıracaktır” dedi.

Aynı zamanda şirket 2022 mali yılı için kazanç ve gelir rehberliğini yukarı yönlü revize etti. Yeni tahmine göre Salesforce hisse başına düzeltilmiş kazançta 4,36 ila 4,38 dolar beklerken gelirde 26,2 ila 26,3 milyar dolar bekliyor.

Salesforce finans yöneticisi Amy Weaver, Slack’in gelirinin bu çeyrekte bağımsız olarak yüzde 39 arttığını söyledi.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

New York Borsası’nda listelenen hisseler, tüm zamanların rekorunu 284,50 dolarla 2020’nin Ağustos ayında kaydederken hisseler yıl başından bu yana yüzde 17 arttı. 5 günde yüzde 3artış olurken bir yılda yüzde 5,60 değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu