Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sağlık-Sen Başkanı Açıkladı! İşte Zam Talebi

Sağlık-Sen Başkanı Mahmut Faruk Doğan 2024-2025 yılı için zam taleplerini açıkladı. Detaylar haberde...
Sağlık-Sen Başkanı Açıkladı! İşte Zam Talebi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de memur ve memur emeklilerini kapsayan ve 1 Ağustosta başlayacak olan 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi öncesinde zam talepleri açıklanamaya devam ediyor. Konuya yönelik bir açıklamada Sağlık-Sen Başkanı Mahmut Faruk Doğan’dan geldi.

Sağlık-Sen Başkanı Doğan, 2024 yılı için 3’er aylık dönemler itibariyle memur maaşlarına refah payı dahil, birinci 3 ayda yüzde 35, ikinci üç ayda yüzde 10, üçüncü 3 ayda yüzde 15 ve dördüncü 3 ayda yüzde 10 artış istediklerini dile getirdi.

Bunun yanında 2025 yılı için 6’şar aylık dönemler itibariyle refah payı dahil; birinci 6 ayda yüzde 25 ve ikinci 6 ayda yüzde 15 artış talep ettiklerini belirtti.

Başkan Doğan, gelir vergisinin yüzde 15’e sabitlenmesini istediklerini ekledi.

Ayrıca 1’inci dereceye gelmiş tüm kamu çalışanlarının ek göstergelerinin 3600 olmasını istediklerini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın zam taleplerini açıklamıştı. 2024- 2025 yılları için toplamda yüzde 110 oransal artış teklif ettiklerini söylemişti.

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Kamu-Sen) Genel Başkanı Önder Kahveci, zam taleplerini açıklayan isimlerden biri oldu.

Başkan Kahveci, 2024 yılı için memur ve emekli maaşlarına refah payı dahil yüzde 100,2 oranında artış istediklerini dile getirdi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.