Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’ya Darbe Üstüne Darbe! 9’uncu Yaptırım Yolda

Avrupa Birliği Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen, Rusya’ya yönelik yeni bir yaptırım üzerinde çalıştıklarını duyurdu. İşte detaylar;
Rusya’ya Darbe Üstüne Darbe! 9’uncu Yaptırım Yolda
HABER GİRİŞ

Rusya-Ukrayna savaşı başladığı günden beri Avrupa Birliği (AB) Ukrayna’yı hem finansal hem de askeri açıdan destekliyor. Bunların yanında Rusya’nın gücünü kırmak için yaptırımlar uyguluyor. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB’nin Rusya’ya yönelik 9’uncu yaptırım paketi hazırladığını duyurdu.

Leyen, çok yakında G7 ve diğer büyük ortaklarıyla Rus petrolü için küresel fiyatı onaylayacaklarını söyledi. Bauhaus etkinliğinde konuşan Komisyon Başkanı, Ukrayna halkının Rusya’nın saldırıları nedeniyle kışı elektriksiz geçirmek zorunda kaldığını belirtti.

Bebeklerin, ebeveynlerin, büyükanne ve büyükbabaların karanlıkta donduklarını, bu barbarca saldırıları şiddetle kınadığını, bunların savaş suçu olduğunu söyledi.

Von der Leyen, 9’uncu yaptırım paketi üzerinde son süratle çalıştıklarını ilan ederek çok yakında Rus petrolüne küresel tavan fiyatı onaylayacaklarını ifade etti.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de etkinlik kapsamında bir araya gelen üst düzey yetkililer iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında karbon-nötr ve biyo bazlı malzemelerin kullanılmasını istişare etti.

GCM Yatırım Banner

Etkinlikte yenilenebilir kaynaklara geçiş ve enerjide bağımlılıktan kurtulma gibi hedefler konuşuldu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın