Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’dan Dost Olmayan Ülkelere Yeni Yaptırım

Rusya dost olmayan ülkelere yeni yaptırımlar uygulamaya devam ediyor. Rusya Başbakanı Mişustin kararnameyi imzaladı. İşte detaylar...
Rusya’dan Dost Olmayan Ülkelere Yeni Yaptırım
HABER GİRİŞ

Rusya’dan dost olmayan ülkelere yeni bir yaptırım geldi. Rusya Başbakanı Mihail Mişustin konuya yönelik kararnameyi imzaladı.

Başbakan Mişustin’in imzaladığı kararnameye göre, dost olmayan ülkelerin kara yolu taşımacılığında Rusya topraklarını kullanmalarına yasak geldi.

Ayrıca çeşitli gıda, giyim ve teknolojik ürünlerin yanı sıra tıbbi malzemeler yasaktan muaf tutuldu. Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya’nın kara yolu taşımacılığında Avrupa topraklarının kullanılmasına yönelik çeşitli kısıtlama kararları almıştı.

Rusya-Ukrayna savaşında, Avrupa Ülkeleri Rusya’ya tepki gösterdi. Birçok yaptırım uygularken Rusya’da Avrupa ülkelerinin bu hamlelerine karşılık verdi.

Rusya geçtiğimiz aylarda dost olmayan ülkelere yenisini ekledi. Yunanistan, Danimarka, Slovakya, Slovenya ve Hırvatistan’ın Rusya’ya dost olmayan ülkeler listesine ekledi. Ülkenin kabine basın servisi “Hükümet, yurtdışındaki Rus diplomatik ve konsolosluk misyonlarına karşı dostça olmayan eylemlerde bulunan yabancı devletlerin listesini güncelledi” açıklamasını yaptı.

GCM Yatırım Banner

Putin, geçtiğimiz Ağustos ayında dost olmayan olarak nitelendirdiği ülkelere ekonomik yaptırım uyguladı. Rusya’ya yönelik yaptırımları destekleyen ülkelerin yatırımcılarının stratejik kuruluşlarda, enerji ekipmanı üreten şirketlerde ve diğer ülkelerdeki varlıklarını satmaları engellendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.