Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya, Dost Olmayan Ülkeler Listesine 5 Ülke Ekledi

Rusya, dost olmayan ülkeler listesini genişletti. Listeye Yunanistan’la birlikte dört ülke daha eklendi. Detaylar haberde;
Rusya, Dost Olmayan Ülkeler Listesine 5 Ülke Ekledi
HABER GİRİŞ

Rusya, Ukrayna’da yürüttüğü özel askeri operasyonda kendisine tavır alan ülkelerle mücadeleyi sürdürüyor. Rusya, uyguladığı son hamlesinde dost olmayan ülkeler listesine yeni ülkeleri ekledi.

Ülkenin kabine basın servinden yapılan açıklamada, Yunanistan, Danimarka, Slovakya, Slovenya ve Hırvatistan’ın Rusya’ya dost olmayan ülkeler listesine eklendiği aktarıldı.

Açıklamada, “Hükümet, yurtdışındaki Rus diplomatik ve konsolosluk misyonlarına karşı dostça olmayan eylemlerde bulunan yabancı devletlerin listesini güncelledi” ifadesi yer aldı.

Slovenya ve Hırvatistan’ın İşçi Çalıştırması Yasak

Hükümet tarafından onaylanan listede, dost olmayan ülkelerin diplomatik misyonlarının ve konsolosluklarının iş sözleşmesi yapabileceği kişi sayısına da yer verildi.

Yeni kararnameye göre Yunanistan’ın 34, Danimarka’nın 20, Slovakya’nın 16 kişilik bir sınırı var. Slovenya ve Hırvatistan’ın ise diplomatik misyonları ve konsolosluk kurumları için işçi çalıştıramayacağı hükmedildi.

GCM Yatırım Banner

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, yabancı devletlerin dostça olmayan eylemlerine yanıt olarak karşı önlemler yürütme emri 23 Nisan 2021 tarihinde kabul edilmişti.

Alınan karar kapsamında Mayıs 2021’de ABD ve Çek diplomatik misyonlarına kısıtlamalar getirilmişti. Buna göre söz konusu ülkelerin büyükelçiliklerinde işçi çalıştırma durumunun tamamen yasaklamaya varacak kadar sınırlanması söz konusu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.