Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’da Günlük Kovid Vaka Sayısı Endişe Verici Düzeye Ulaştı

Rusya'da günlük Kovid-19 vakaları Nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Detaylar haberde;
Rusya’da Günlük Kovid Vaka Sayısı Endişe Verici Düzeye Ulaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünya genelinde hızla tırmanışa geçen Kovid vakaları Avrupa’da pek çok ülkeyi olduğu gibi Rusya’yı da olumsuz etkilemeye başladı.

Yetkililer, Rusya’nın Perşembe günü 11.515 yeni günlük koronavirüs vakası bildirdiğini ve bunun 13 Nisan’dan bugüne kadarki en yüksek rakam olduğunu duyurdu.

Koronavirüs Kaynaklı Ölümler de Artıyor

Ülkenin yeni Kovid-19 raporu güncellemesinde 41 kişinin son gün koronavirüsten öldüğü ifade edildi.

Rusya, ülkedeki pandeminin başlangıcı olan Nisan 2020’den bu yana 18.565.551 Kovid-19 vakası kaydetti.

Hükümet ve sağlık yetkilileri bu ayın başlarında, virüsten ölümlerde istikrarlı bir düşüşe atıfta bulunarak, maske takma zorunluluğu da dahil olmak üzere Kovid-19’un yayılmasıyla mücadele için tüm kısıtlamaları sona erdirme kararı almıştı.

GCM Yatırım Banner

Gevşetilen Önlemler Yeniden Sıkılaşabilir

Ancak yetkililer durumun kötüleşmesi halinde yeniden kısıtlayıcı tedbirlerin alınmasının gündeme gelebileceğinin altını çizmişti.

Son günlerde yaşanan artışlara bağlı olarak yakın bir zaman içinde esnetilen kuralların bazılarının yeniden uygulamaya sokulabileceği tahmin ediliyor.

Avrupa’nın pek çok ülkesinde günlük Kovid vaka sayılarının hızla tırmanışa geçtiği son günlerde Türkiye’de de benzer bir tablonun mevcut olduğu biliniyor. Vakalardaki artış, üretimde bazı aksamaların yaşanmaya başlamasına neden olduğundan özellikle sanayicileri yeniden endişelendirmeye başlamıştı.

Yaz döneminin başlaması ve tatil organizasyonlarının giderek yoğunlaşmasıyla birlikte Çin’de de günlük Kovid vaka sayısında hızlı bir artış gözlemlenmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın