Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Sanayisinde Kovid Alarmı! Endişe Artmaya Başladı

Dünya genelinde Kovid-19 vakalarında artışın yaşandığı şu günlerde Türkiye'deki benzer tablo üreticileri olumsuz etkilemeye başladı. Detaylar haberde;
Türk Sanayisinde Kovid Alarmı! Endişe Artmaya Başladı
HABER GİRİŞ

Avrupa’nın pek çok ülkesinde günlük Kovid vaka sayılarının hızla tırmanışa geçtiği son günlerde Türkiye’de de benzer bir tablo mevcut. Vakalardaki artış özellikle sanayicileri yeniden endişelendirmeye başladı.

Kurban Bayramı’nda gerçekleştirilen ziyaretler, yaz tatiliyle birlikte artan kalabalıklar derken Kovid-19 vaka sayısında yaşanan artış beklenenden erken başladı. Vaka sayılarındaki bu artış özellikle üretimde bazı aksamaların yaşanmaya başlamasına neden oluyor.

Fabrikalarda Kovid Önlemleri Sıkılaşmaya Başladı

Tekstil sektörünün ağırlıkta olduğu sanayi kentlerinden Denizli’de Kovid-19 önlemlerinin yeniden sıkılaşmaya başladığı öğrenildi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, özellikle Kurban Bayramı tatiliyle birlikte fabrikalardaki vaka sayılarının hızla arttığını belirtti.

Keçeci, üretimlerinin etkilenmemesi için pandeminin ilk dönemlerinde aldıkları önlemleri yeniden uygulamaya soktuklarını dile getirdi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Önlemleri kademeli olarak artırmaya başladıklarını söyleyen Keçeci, maske ve mesafe kurallarına yeniden dikkat edildiğini ve bu bağlamda araçlarda ve yemekhane gibi toplu alanlarda oturma düzenlerinin yeniden gözden geçirildiğini ifade etti.

Ağustos ve Eylül Dönemi Uyarısı

Uzmanlardan edindiğimiz bilgiler ışığında odamızın tüm üyelerine Ağustos-Eylül aylarında daha büyük salgının geleceği bilgisini de ilettik” diyen Keçeci, tüm sanayi sektörünün bu konuda önlem almasının büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Keçeci son olarak, tüm sanayicileri erken tedbir alarak olayların yeniden dramatik bir noktaya gelmesinin önüne geçme konusunda uyardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.