Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya: Varoluşsal Tehdit Durumunda Nükleer Silah Kullanırız

Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Birinci Yardımcısı Dmitry Polyansky, ülkesinin nükleer silah kullanabileceğine dair açıklama yaptı.
Rusya: Varoluşsal Tehdit Durumunda Nükleer Silah Kullanırız
HABER GİRİŞ

24 Şubat’ta başlayan Ukrayna savaşı üçüncü ayını tamamlamaya yönelirken, nükleer silah tartışmaları da sürüyor. Başta Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy olmak üzere Batılı ülkelerden birçok lider, Rusya’nın nükleer silah kullanabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Birinci Yardımcısı Dmitry Polyansky, son yaptığı açıklamada bir kez daha nükleer silah meselesine değindi.

Rusya’nın nükleer doktrininin ülkeye varoluşsal bir tehdit olması durumunda nükleer silah kullanma olasılığını değerlendirdiğini açıkladı.

“Ben bir diplomatım. Nükleer stratejinin uygulanması konusunda karar veren çevrelerle ilgilenmiyorum. Ama yine de söyleyebilirim ki, nükleer silaha sahibiz ve evet eğer bir varoluşsal tehdit varsa Rusya, o zaman nükleer silah kullanabileceğimizden kesinlikle eminim” şeklinde çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Varoluşsal tehditle ilgili olarak ise kendisinin soru sorulacak doğru kişi olmadığını ifade etti. Kendisinin bir asker adamı olmadığını, bu konularda karar vermenin de kendisine düşmeyeceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanlığı Enformasyon ve Basın Dairesi Müdür yardımcısı Alexei Zaitsev, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Rusya’nın Ukrayna’da nükleer silah kullanmayacağını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.