Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya, Mariupol’deki Ukrayna Güçlerine Teslim Ol Çağrısı Yaptı

Rusya savaşın şiddetli geçtiği liman kentinde, az sayıdaki Ukraynalı güçlere teslim ol çağrısında bulundu. Detaylar geliyor...
Rusya, Mariupol’deki Ukrayna Güçlerine Teslim Ol Çağrısı Yaptı
Yorum

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın en şiddetli geçtiği bölgelerin başına liman kenti Mariupol yer alıyor. Son günlerde Rus güçler kente yönelik bombardımanın şiddetini artırdı ve şehir büyük oranda kontrol altına alındı.

Liman kentinde bulunan Azovstal metalürji tesisinde Ukraynalı ve yabancı savaşçılar mevcut ve halen Ruslara karşı direniyorlar. Rusya’dan yapılan açıklamada buradaki askerlerin yaşamak istiyorlarsa silahlarını bırakmaları gerektiği belirtildi.

Haftalardır Rus birlikleri tarafından kuşatılan Mariupol, 24 Şubat’ta başlayan savaştan bu yana en şiddetli çarpışmaları ve yıkımı gördü.

Ukrayna: Ruslar Sığınaklardaki Sivillere Saldırıyor

Ukraynalı yetkililer, Azovstal fabrikasının altındaki yeraltı sığınaklarında en az 1000 sivilin saklandığını ve Rusya’nın kuşatma altındaki şehirde fabrikaya ağır bombalar attığını bildiriyor.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna güçlerini ve içerideki yabancı savaşçıları teslim olmaya çağıran bir bildiri yayınladı ve “Silahını bırakan herkesin hayatta kalması garantilidir.” açıklamasında bulundu.

Rusya destekli ayrılıkçı güçler Azovstal çelik fabrikasını mümkün olduğunca çabuk kontrol altına almaya çalıştıklarını söyledi. Diğer yandan Ukrayna’nın doğusundaki Donbas kentinde de çatışmalar hızlandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Donbas Savaşı’nın başladığını duyurdu ve Rus güçlerine karşı ülkelerini savunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu