Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Gaz Vanalarını Yüzde 30 Azaltarak Açtı!

Rusya ile Almanya arasındaki en büyük boru hattından Rus gazının akmaya devam ettiği belirtildi. İşte detaylar;
Rusya Gaz Vanalarını Yüzde 30 Azaltarak Açtı!
HABER GİRİŞ

Nord Stream 1 boru hattının 10 günlük bakım molasının ardından yeniden akmaya başladığı açıklandı. Alman terminali; gaz pompalamanın 21 Temmuz Moskova saatiyle 07:00’den itibaren yeniden başlatıldığını doğruladı.

Nord Stream 1 Almanya boru hattından, maksimum kapasitenin yaklaşık yüzde 30’u kadar azaltılmış seviyede gaz dağıtımının yapıldığı söylendi.

Hattın tam kapasiteye ulaşması için biraz zaman geçeceği kaydedildi.

Boru Hattı; 11 Temmuz’dan Beri Devre Dışı!

5 Temmuz’da yaz bakım çalışmaları sebebiyle Baltık Denizi’nin altından Rusya’dan Almanya’ya uzanan boru hattında gaz tedarikinin kesintiye uğrayacağı duyurulmuştu.

Boru hattı; yıllık bakım için 11 Temmuz itibarıyla devre dışı bırakılmıştı.

GCM Yatırım Banner

Avrupa’nın en büyük boru hattından gönderilen Rus gaz arzının durdurulabileceği endişesi, dün Avrupa Birliği’ni (AB) alarma geçirdi ve yeni kararlar yayımlandı.

Gaz kesimi endişesi üzerine AB; üye ülkelerden gelecek yıl Mart ayına kadar gaz kullanımını yüzde 15 oranında azaltmalarını istedi.

AB: Güvenli Bir Kış İçin Gaz Tasarrufu!

Gaz kullanımını azaltmaya yönelik; ‘Güvenli Bir Kış İçin Gaz Tasarrufu’ başlıklı, Avrupa Gaz Talebi Azaltma Planı gündeme geldi.

Komisyon dünkü duyurusunda, alternatif gaz tedariki sağlama olasılığını güçlendirmek için arz çeşitlendirme çalışmalarını hızlandıracağını açıkladı.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen daha önce bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Rusya bize şantaj yapıyor, enerjiyi silah olarak kullanıyor.” demişti.

Leyen; Rus doğal gaz akışının tamamen kesilmesini Avrupa’nın hazırlanması gereken olası bir senaryo ifadeleriyle nitelendirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.