Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rus Turistlerin Yaz Tatili Tercihi Türkiye’den Yana

Rusya Tur Operatörleri Birliği, Türkiye’nin yaz sezonunda yoğun talep gördüğünü Rus turistlerin azalması halinde alternatiflerin olduğunu açıkladı. Detaylar;
Rus Turistlerin Yaz Tatili Tercihi Türkiye’den Yana
HABER GİRİŞ

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yaz tatili paketlerine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, Rus tur operatörlerinin erken rezervasyon kampanyası ile Türkiye’deki yaz tatili paketlerinin yüzde 30-40’ını sattıkları yer aldı.

Kış mevsiminde Türkiye’deki bazı otellerde konaklama indirimlerinin yüzde 55-70’e çıktığına işaret eden ATOR, Türk otellerinin ayrıcalıklı ödeme koşulları sağladığı da kaydedildi.

Türkiye’deki otellerin erken rezervasyon kampanyaları ile ayrıcalıklı ödeme koşullarının yanı sıra tur operatörlerine indirim de yaptığı bildirildi.

Türkiye Yaz Paketlerinin Yaklaşık Yüzde 40’ı Satıldı

ATOR tarafından yapılan açıklamada, “Erken rezervasyon kampanyasının sonuçlarına göre tur operatörleri Türkiye’deki yaz paketlerinin yüzde 30-40’ını satmayı başardı.” ifadeleri bildirildi.

Türk yaz tatili paketlerinden kalan bölümün ise sezonda satılmasının beklendiğine işaret edildi. Rusya’daki tur operatörlerinin ve en büyük acentelerin satışlarında Türkiye pazarının payının yüzde 50-55 olduğu hatırlatıldı.

GCM Yatırım Banner

Yaz Sezonunda Fiyatlarda Artış Bekleniyor

Tur fiyatlarının Türkiye’de yaz sezonunda şu anki seviyeye göre yüzde 20-25 oranında yükselebileceğine dikkat çekildi.

Yapılan açıklamada Batı pazarlarından gelen rezervasyonlara da değinilerek, Türk otellerinin söz konusu pazarda da talep gördüğüne ve rezervasyonlarda patlama yaşandığına dikkat çekildi.

Türkiye’nin yaz sezonunda yoğun talep gördüğü söylenen açıklamada, Rus turistlerin azalması halinde bile yerini alacak alternatiflerin olduğu öngörüldü.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın