Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rus Kuvvetleri Kreminna Kentini Ele Geçirdi

Rus kuvvetleri dün Ukrayna'nın doğusundaki Kreminna'ya girerken, bugün bölge valisi kentin ele geçirildiğini söyledi.
Rus Kuvvetleri Kreminna Kentini Ele Geçirdi
Yorum

Ruya-Ukrayna savaşında birlikler doğu bölgesine kaymaya başladı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy Donbas Savaşı’nın başladığını duyururken, Rus birliklerinin saldırılarının ülkenin doğusuna kaydığını açıkladı.

Bir başka açıklama ise Luhansk bölgesi valisi Serhiy Gaidai’den geldi. Vali, Rus güçlerinin doğu Ukrayna’daki Kreminna şehrini ele geçirdiğini ve Ukrayna birliklerinin şehirden çekildiğini söyledi.

Başkent Kiev’in yaklaşık 100 kilometre güneydoğusunda bulunan ve 18 binden fazla nüfusa sahip olan Kreminna, doğu Ukrayna’da yeni bir Rus saldırısında ele geçirilen ilk şehir olarak görünüyor.

Vali Gaidai bir brifingde, “Kreminna ‘Ork’ların (Rusların) kontrolü altında. Şehre girdiler. Savunucularımız geri çekilmek zorunda kaldılar. Yeni pozisyonlara yerleştiler ve Rus ordusuyla savaşmaya devam ettiler,” ifadelerini kullandı.

Rus kuvvetlerinin her taraftan saldırdığını söyleyen vali, “Sivil nüfus arasındaki ölü sayısını hesaplamak imkansız. Resmi istatistiklerimiz var, yaklaşık 200 ölü, ama gerçekte çok daha fazlası var,” dedi.

Vali Gaidai, dün Rus ordusunun kente girdiğini Facebook hesabından duyurmuştu. Sokak çatışmalarının yaşandığını ve tahliyenin imkansız olduğunu da ifade etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu