Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rüçhan Hakkı Tarihlerini Açıklayan Formet’in Hisseleri Devre Kesiciye Girdi

Formet Çelik Kapı hisseleri, %10 civarı yükselişle devre kesiciyi aktif ederken, rüçhan hakkı kullanımı için ilgili tarihler yayımlandı.
Rüçhan Hakkı Tarihlerini Açıklayan Formet’in Hisseleri Devre Kesiciye Girdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Formet Çelik Kapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Formet Çelik Kapı) bedelli sermaye artırımı sonucu oluşan yeni pay alma hakkı kullanımı için tarihleri açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim gönderirken, hisseleri devre kesici sisteminde bulunuyor.

Formet Çelik Kapı 76 milyon lira olan ödenmiş sermayesini 300 milyon liralık kayıtlı sermaye tavanı içerisinde yükseltti. Şirketin ödenmiş sermayesi bedelli nakit sermaye artırımı ile %223,68 artırılarak 346 milyon liraya yükseltildi.

Bedelli sermaye artırımı sonucunda oluşan rüçhan hakkının 2 – 16 Nisan 2021 tarihleri arasında kullandırılacağı açıklandı. Şirketin hisseleri bu sırada devre kesici sisteminde tek fiyat yöntemiyle işlem görüyordu.

Alt pazarda işlem gören Formet Çelik Kapı hisseleri (FORMT) TSİ 12:00 sularında %9,9 oranında yükselişle 3,33 lirada seyretti.
Formet Çelik Kapı Hisseleri Yüzde 9,9 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri 3,03 liradan kapatan hisseler, bugüne yükselişle 3,04 liradan başladı. Açılış dakikalarında 3,12 liraya kadar yükselen hisseler, bu ivmeyi devam ettirdi. TSİ 10:25’te 3,33 liraya kadar yükselen hisseler, devre kesici sistemine girdi.

Formet Çelik Kapı hisseleri haftalık bazda %5,71 değer kazancına işaret ederken, aylık %18,18 kayıp gerçekleştirdi. Hisselerin yıllık yükselişi ise %58,57 seviyesinde bulunuyor.

Hisselerin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 3,42 – 3,52 lira seviyeleri direnç noktası olarak görev yapacak. Eğer hisseler düşüşe geçerse 3,13 lira seviyesi ilk destek noktası olarak görev yapacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu