Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rosneft Ukrayna’da Hiçbir Varlığı Olmadığını Açıkladı

Rus petrol devinden açıklama! Rosneft Ukrayna'da şirkete ait hiçbir varlığın bulunmadığını bildirdi. Detaylar şöyle...
Rosneft Ukrayna’da Hiçbir Varlığı Olmadığını Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’nın petrol devi Rosneft yaptığı açıklamada, Ukrayna topraklarında şirkete ait hiçbir varlıkları olmadığını belirtti. Açıklamada “Şirket, Ukrayna’da Rosneft’e ait olduğu iddia edilen varlıkların tutuklandığını öğrendiğinde şaşırdı. Şu anda Ukrayna’da şirkete ait hiçbir varlığın bulunmadığını bildirmek isteriz” şeklinde bir ifadeye yer verildi.

Ukrayna Güvenlik Servisi, daha önce yaptığı duyuruda Rosneft’in bir akaryakıt istasyonu ağına sahip olduğunu ancak bunu bir süre önce Ukrayna pazarında petrol ürünleri dağıtımı yapan, Avrupalı bir operatöre sattığı belirtildi.

Yakın zamana kadar şirketin bu operatöre sahip olduğu söylenen açıklamada, Rosneft grubuna dahil bir enerji şirketinin faaliyetlerini engelledikleri aktarıldı.

Ukrayna hükümeti, 13 Mayıs tarihinde Naftogaz’ın yönetimi altındaki Rusya’dan petrol ürünleri ithal ettiği iddia edilen Glusco şirketinin 172 benzin istasyonunu transfer eden bir belgeyi kabul etmişti.

İngiliz enerji ve çok uluslu petrol şirketi British Petroleum (BP) ise Rusya’nın Ukrayna operasyonlarını başlattığı ilk günlerde Rosneft’teki yüzde 19,75 oranındaki hissesini satacağını duyurmuştu. BP CEO’su Bernard Looney ve Eski BP Grup Başkanı Bob Dudley de Rosneft’in yönetim kurulundan istifa edeceğini bildirmişti.

20 Mayıs’ta şirketten gelen açıklamada ise eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’in şirketteki yönetim kurulu üyeliği görevini artık yerine getiremeyeceğini Rosneft’e bildirdiği ve yönetim kurulu üyeliğinden ayrıldığı söylenmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu