Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple için İddia: XRP Tarihindeki En Önemli Gün 8 Kasım Olabilir

Dubai'de 8-9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Ripple Swell 2023 etkinliği yaklaşıyor. Peki, etkinlik için beklentiler neden her zamankinden daha yüksek?
Ripple için İddia: XRP Tarihindeki En Önemli Gün 8 Kasım Olabilir
HABER GİRİŞ

Dubai, 8 ve 9 Kasım tarihlerinde düzenleneceği duyurulan Ripple Swell 2023 etkinliğine hazırlanıyor. Kurumun yüzlerce müşterisi ve iş ortağını bir araya getirecek olan etkinlik için beklentiler ise her zamankinden çok daha yüksek görünüyor.

Etkinlikten çıkacak gelişme, duyuru ve sonuçlara ilişkin Ripple uzmanları ve topluluk üyeleri yoğun bir şekilde spekülasyon yapıyor. İşte o tahmin ve spekülasyonlardan bir kısmı…

Ripple Swell Etkinliğinde Olası Halka Arz ve Lisans Duyurusu

Ripple’ın bir İlk Halka Arz (IPO) duyurusunda bulunacağına dair söylentiler uzun süredir mevcut. Önceki yasal zorluklara rağmen, konferansın çok ilginç geçebileceği ve şirketin kıdemli hissedar iletişim yöneticisi pozisyonu için yakın zamanda yaptığı işe alım duyurusu bu fikri güçlendiriyor.

İlgili ilan sadece birkaç hafta önce Ripple’ın kariyer sayfasında yer almış ve ilanın detaylarında ABD’de New York ve Miami ile birlikte Londra’da çalışmak üzere hissedar iletişim yetkilisi arandığı görülmüştü.

Söylentilere göre Ripple’ın, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Sanal Varlık Düzenleme Kurumu (VARA) lisansı için başvuruda bulunması da gündemde olabilir.

GCM Yatırım Banner

VARA CEO’su Henson Orser’in etkinlikte hazır bulunması ve Ripple’ın Dubai’deki son hamleleri göz önüne alındığında, resmi bir duyurunun gerçekleşmesinin mümkün olduğu sıklıkla konuşuluyor.

Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesine sahip XRP takipçisi WrathofKahneman’ın etkinliğe dair paylaşımı da ilgi çekti.

Bu yılki Swell organizasyonunun çok önemli olabileceğini söyleyen isim, ne duyurulacağını bilmediğini ancak bazı olasılıkların bulunduğunu ifade etti. Bu olasılıkları halka arz, VARA lisansı, CBDC, stablecoin/tokenizasyon ve yeni kullanıcılar olarak sıraladı.

Paylaşımının devamında, “Bir yıllık sessizliğin ardından Ripple’ın kendisini hala öncelikle bir ödeme şirketi olarak görüp görmediği konusunda daha fazla ayrıntı elde edebileceğiz.” ifadesini kullandı.

CBDC ve SEC ile Uzlaşma

Uzmanlar, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının giderek daha fazla dijital para birimlerine odaklandığından ve Ripple’ın bu konuda kilit bir rol oynayabileceğinden bahsediyor.

Swell etkinliği sırasında Ripple’ın hangi öngörüleri ve olası ortaklıkları ortaya koyduğunu görmenin ilginç olacağı belirtiliyor.

Bir başka tahmin de Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki olası bir uzlaşma olarak görülüyor. Pek çok kişi, “Belki de bu konuyla ilgili bazı önemli duyurular alacağız.” söyleminde.

XRP Fiyatı Hareketlenebilir

Ripple Swell etkinliğinin özellikle reklamı yapılmamış olsa da etkinlik sırasındaki duyuruların XRP fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabileceğine de dikkat çekiliyor.

XRP Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasa değeriyle en büyük 5. kripto varlık konumundaki XRP, haftalıkta yüzde 10’un üzerinde yeşil yakarak 0,6090 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.