Yatırım yapmaya başla!

Richard Branson 500 Milyon Dolarlık Virgin Galactic Hissesi Satıyor

Milyarder Richard Branson, 504,5 milyon dolara kadar Virgin Galactic hissesini satmaya hazırlanıyor. Detaylar şöyle;
Richard Branson 500 Milyon Dolarlık Virgin Galactic Hissesi Satıyor

Ünlü İngiliz milyarder Richard Branson, iş impartorluğunu desteklemek için Virgin Galactic’teki hisselerinin dörtte birini satmaya hazırlanıyor. Pazartesi günü SEC’e yapılan bildirime göre Branson, uzay turizmi şirketinden 504,5 milyon dolara kadar hisse satışı yapacak.

Şirketten yapılan açıklamada Virgin’in COVID-19’dan etkilenen küresel eğlence, tatil ve seyahat işletmeleri portföyünü desteklemek için her türlü geliri kullanmayı planladığı belirtildi. 25 milyona kadar adi hisse senedinin satılacağını belirtildi.

Virgin Galactic hisseleri açılış öncesi işlemlerde düşüş gösterdi.
Virgin Galactic Hisse Düştü
Kaynak: MarketWatch

Neticede hisse satışı Virgin Group’un da diğer pek çok şirket gibi pandemiye bağışık olmadığını gösterdi. Zaten Richard Branson geçtiğimiz ay çalışanlarına yazdığı bir mektupta hem Virgin Atlantic hem de Virgin Australia’nın hayatta kalabilmek için hükümet kredilerine ihtiyaç duyacağını söylemişti.

Şirketin salgın sırasında devam etmek için elinden gelen her şeyi yapacağını da vurgulamıştı.

Ayrıca Branson, Birleşik Krallık destekli bir kredi programına hak kazanmak için mücadele eden Virgin Atlantic Airways’i kurtarmaya çalışıyor.

Çünkü 2016’dan bu yana kar elde etmeyen ve en son bilançosunda negatif net değeri olan havayolu şirketi, hükümetin sübvanse edilmiş iş yardımı kredilerinden herhangi biri için bile hak kazanamadı.

Bunun için bir yandan dışarıdan yatırımcılar ararken, bir yandan da kendi fonlarından yararlanıyor.

Financial Times’tan Jonathan Ford da Virgin markalı faaliyetlerin neredeyse tamamının COVID-19 etkisine maruz kaldığını söyledi. CNA’dan alınan bilgilere göre Virgin’in parıltısı koronavirüsten çok önce solmaya başlamıştı.

Buna göre Richard Branson İngiltere’deki çeşitli demiryolu bayiliklerini teslim etmiş veya kaybetmişken havayolları ise mücadele ediyordu.

Pandemiyle birlikte durum çok daha kötüye gitti. Virgin’in markalı faaliyetlerinin talihsiz yayılımı göz önüne alındığında bunun tahmin edilebilir olduğu ki neredeyse hepsinin virüs etkisine maruz kaldığı söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum