Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rekor Kıran Microsoft Hisseleri için 325 Dolara Yükseliş Bekleniyor

Dünkü seansta 2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan Microsoft hisseleri için hedef fiyat yükseltildi.
Rekor Kıran Microsoft Hisseleri için 325 Dolara Yükseliş Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Salı günü Apple’ın ardından 2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan ikinci Amerika şirketi olan Microsoft hisseleri için gelen yeni tahmin 325 dolara işaret etti.

Dün 265,79 dolarla rekor yüksek seviye kaydeden MSFT kodlu hisse senetleri, bugün açılış öncesinde de yükselişle seyretti.

Teknoloji devinin piyasa değeri 2 trilyon doları aştığı için Wedbush Securities analisti Dan Ives’ten bir hedef fiyat yükseltmesi aldı.
Microsoft Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Ives, Microsoft’taki bir yıllık fiyat hedefini 310 dolardan 325 dolara yukarı yönlü revize etti. Araştırma notunda, şirketin ekibinin en sevdiği büyük ölçekli bulut oyuncusu olmaya devam ettiğini söyleyerek hisselerdeki üstün performans notunu korudu.

TheStreet’ten Jim Cramer da bu haftanın başlarında Microsoft hisselerinin son zamanlardaki yükseliş hareketlerine rağmen hala düşük değerde olduğunu hissettiğini söylemişti. Cramer Microsoft’un tarihi büyüme hızına ve tutarlılığına rağmen ucuz kaldığını belirtmişti.

Tüm bunların yanı sıra 5 günde yüzde 3,2 değerlenen hisseler, 1 ayda yüzde 5,5, 3 ayda da yüzde 12’nin üzerinde artış kaydetti. Yıl başından bu yana kaydedilen kazanç ise yüzde 19’u geçti. Bir yılık performansta yüzde 34 artıda durduğu görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu