Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekor Kira Geliri AKFGY Hisselerini Güçlendirdi

Yüzde 200 bedelli sermaye artırımı yapan Akfen GYO bugün aylık yatırımcı raporunu yayımladı. Şimdiye kadarki en yüksek kira geliri elde edildi.
Rekor Kira Geliri AKFGY Hisselerini Güçlendirdi
HABER GİRİŞ

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yüzde 200 bedelli sermaye artırımı gerçekleştirerek 13 Aralık’ta 1,3 milyar lira olan mevcut sermayesini 3,9 milyar liraya yükseltmişti. Hisseler bir süredir devam eden negatif seyre bedelli sonrasında devam ederken, 1,97 liraya kadar gerilediği görüldü. Bugün ise yüzde 1’i aşan yükseliş görülüyor.

Akfen GYO tarafından yayımlanan aylık yatırımcı raporuna göre; şirketin kira geliri yıl bitmeden 30 milyon Euro’yu aştı. Yılın ilk 11 ayında bir önceki yıla göre Euro bazında yüzde 14 artış gözlendi ve 30,7 milyon Euro olarak gerçekleşti. Gelir artışının faaliyet gösterilen tüm ülkelerde gerçekleştiği bildirilirken, bugün kadar elde edilen en yüksek kira geliri olduğu açıklandı.

Yapılan açıklamanın ardından AKFGY kodlu hisseler yüzde 1,01 yükselişle 2,02 lirada geziyor.
AKFGY Hisse Fiyatı - 15.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 2023 yılında kötü bir performans ortaya koydu. Yılın en yüksek seviyesi 3 Ocak gününde 2,93 lira ile kaydedildikten sonra 1,47 liraya kadar geriledi. Ardından Mayıs rallisiyle birlikte 2,86 liraya kadar toparlanan hisseler, yeniden gerileyerek bedelli sonrasında 2 liranın altına indi.

AKFGY hisselerinin haftalık getirisi yüzde -5 düzeyindeyken, aylık bazda yüzde 5,69 oranında değer kaybetti. Yıllık bazda ise yüzde 21,62 oranında düşüş gösterdi.

Şirketin geçen hafta onaylanan bedelli sermaye artırımı sonrasında doğan 2,6 milyar paylık rüçhan hakkı kullanımı dün itibarıyla başladı. Son gün 28 Aralık olurken, yeni pay alma hakkı kullanılmayan hisseler borsada halka arz edilecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.