Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

RALYH Dev Sözleşmesini, GENTS Temettü Açıklamasını Paylaştı

Gentaş temettü ve bedelsiz kararını, Gentaş ise bağlı ortaklığının imzaladığı dev sözleşmenin detaylarını paylaştı. İşte detaylar;
RALYH Dev Sözleşmesini, GENTS Temettü Açıklamasını Paylaştı
Yorum

Ral Yatırım Holding Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut idaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen ihaleyle ilgili açıklama yaptı. Şirket, bağlı ortaklığı Hera Teknik Yapı’nın Kars ilinde 309 konut inşaatı, altyapı ve çevre düzenlemesi ikmal işi kapsamında Bakanlık ile anlaşma imzalandığını duyurdu.

Söz konusu sözleşmenin bedelinin 435.392.018 TL olduğu ifade edildi. RALYH, günlük yüzde 0,3 artışla 41,7 TL’den işlem gördü. Hissede yıllık en düşük 9 TL, en yüksek ise 52 TL görüldü.

Gentaş

Gentaş Dekoratif Yüzeyler Sanayi ve Ticaret (GENTS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yaparak bedelsiz ve temettü kararını paylaştı.

Şirket, geçen yılın karından pay başına 0,12 TL, net 0,11 TL nakit temettü ödenmesi ve yüzde 33,78 oranındaki bedelsiz pay dağıtımı kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu.

Gentaş, 2021’de 107 milyon TL olan net karını 2022’de 232,3 milyon TL’ye çıkarmıştı. GENTS, günlük yüzde 0,5 artışla kapanışını 6,3 TL’den yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu